Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac Tartók vagy...

Tengerimalac Tartók vagy Szakértők! A tengerimalacaimat akarom pároztatni, hogyan csináljam? FONTOS!

Figyelt kérdés
van egy nőstény tengerimalacom,volt egy társa szintén nőstény,de elpusztult. hamarosan szeretnék venni hozzá egy hímet,mennyi idő lesz még a párzásra kerül a sor mivel hogy újjak lesznek egymásnak (azt tudom hogy elég gyorsan zajlik és a nöstény sokat tüzel) a tengerimalacom ha lennének kicsit most szülne először nagyon kevés esély van rá,hogy túl éljék a kicsit vagy lehet sima ügy lesz? mert aztolvastam,hogy burokban születnek és ezért ha tapasztalatlan az anya akkor ha rosszhelyen kezdi el leszedni a burkot nem a fejénél megfulladnak a kis malacok. lécci csak értelmes válaszokat !!
2010. jan. 21. 12:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ugyértettem az a zárójelbe hogy elég gyorsan zajlik,hogy maga a párzás. bocsi kicsit hülyén tettem fel a kérdést.:S :D
2010. jan. 21. 12:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Először is: Mennyi idő a malac? Ha 1 éves koráig nem fialt, akkor utána már tilos a pároztatás!
2010. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*idős
2010. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
pontosan
2010. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért akarod pároztatni?
2010. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nyáron Júliusba lesz egy éves.

am azért mert nagyon szeretem a tengerimalacokat,és azért kérdezek mert nemakarom felelőtlenül szaporítani őket vagyis csak ezt az egy almot akarom :)

2010. jan. 21. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Először is fontold meg azt, hogy a kicsiket jó helyre eltudnád-e adni. Azt is, hogy a hímet külön kell majd raknod a nősténytől fialás után, és nagyon fog szenvedni egyedül és megfog őrülni ha érzi a nőstény szagát (és egy alom után mit akarsz kezdeni a hímmel? mert azt írtad csak egy almot akarsz). És nem utolsósorban egy nősténynek nem kockázatmentes a fialás, stresszként éli meg és bele is halhat. A tengerimalacok nem olyanok mint az egerek hogy állandóan képesek szaporodni, nekik sokkal nagyon trauma úgymond. Én a helyedbe nem pároztatnék, hanem vennék mellé egy azonos nemű társat.
2010. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó nagyon jól mondja!!!

Először érdeklődj a hozzá értőktől, ajánlom ezt a fórumot: [link]

Itt kérdezz körbe!

2010. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jan. 21. 17:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez így van! Nálam is így vannak a malackák, volt egy hímem, kapott egy feleséget, lett 3 aranyos mali, egyet elajándékoztam, egy fiú az apa mellett egy lány pedig az anya mellett...de nekem marha nagy szerencsém volt h (hosszú) keresés után annyira jó gazdit tudtam találni az egy darab kislány malackának. Ha kismalacot akarsz, vegyél mellé azonos neműt, esetleg később még egy pici malacka lányt. Fájdalmas dolog malackák tovább ajándékozni...
2010. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!