Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért hallom a denevérek hangját?

Miért hallom a denevérek hangját?

Figyelt kérdés
Többször is észrevettem, hogy valami magas, éles, erős hang sérti a fülem. (Szinte mintha az agyamig hatolna. Nagyon fájdalmas). Ahogy felnéztem a hang irányába, denevért láttam. Bákit kérdezek, senki nem hallja rajtam kívül. Mégegy hasonló helyzet van. Egy boltban hallok hasonló hangot, csak sokkal hangosabb, mivel valószínű, hogy egy gép az. De azt sem hallják az ismerőseim. Mitől van ez??? (16/L)

2014. szept. 28. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jobban odafigyelsz a háttérzajokra mint egyesek.De ebben semmi extra nincs.Lehet hallani a denevérek hangját,de valóban eléggé belevesznek a többi zajforrásba.
2014. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
egy fülorvosnál ellenőrizheted, hogy milyen magas frekvenciát hallasz.
2014. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Nem vagy semmi. Valószinű hogy abszolút hallásod van.


Leírás(Wikipedia):

[link]

2014. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam hallani a denevérek hangját :) Már ketten vagyunk :)) Bár nem érzek fájdalmat de nem is túl kellemes. 17/f
2014. szept. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Érdekes...nekem sosem fájt vagy volt kellemetlen mikor hallottam.
2014. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát, abszolút hallásom sztem nincs azért, de annak örülök akk, h vannak mostmár többen is :)

Köszi mindenkinek

2014. szept. 28. 18:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az abszolút hallás abszolút nem ez. :)


Nem tetted még tönkre a füled, ennyi a magyarázat.

A denevérek használnak olyan "mély" (nekik mély) hangokat is, amit még simán hall az ember. Nálunk is sok van, és néha óriási "csiripelést" levágnak.


A gépekkel ugyanez a helyzet. Olyan frekvencián zúgnak, amit épp hogy hall az ember. Ha valaki sokat hallgat hangos zenét fül- vagy fejhallgatóval, vagy sokat diszkózik, annak rohamosan romlik a hallása.

Ezt tökéletesen bizonyította a fizika tanárunk órán, úgyhogy ez 100%.

Egy újszülött kb 20.000 Hz-et is meghall.

Egy hozzád hasonló tininek egészséges esetben még hallani kéne 18.000 Hz-et.

40-50 felé, jó ha 15-16.000 Hz még hallható. Ez a halló szőrsejtek számán múlik, ami idővel csökken.

Minél több trauma (a fülhallgatós hangos zene az) éri a fület, annál gyorsabban csökken a számuk.

És nem nő új.


A fájdalom meg a fájdalomküszöb miatt van, ami nagyjából 130 dB. Függetlenül a frekvenciától.

Igen ám, csakhogy a hallható frekvenciának a középső tartományát jobban hallja az ember, érzékenyebb rá a füle, ezért hangosabbnak hallja.

A szélső értékeket meg halkabbnak. Amiből az következik, hogy halkabbnak hallod ugyan a nagyon magas hangokat, de ettől még elérhetik a fájdalomküszöböt.


Ha valami nagyon szuper hangkártyád van, és rá tudsz kötni a gépre profi magas sugárzó hangsugárzókat, , amik képesek lejátszani ilyen frekvenciát, akkor ezen letesztelheted, meddig hallod a hangokat.


Ja, meg ha van egy 10 col körüli átmérőjű mélynyomód, ami tényleg tud 20 Hz-et, nem csak zümmög, akkor az alsó határt is letesztelheted:


[link]

2014. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Én is hallom lehet vámpírok vagyunk :D
2014. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is hallom :DD
2014. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
TE VAGY A BATMAN!
2014. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!