Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan beszéljem rá anyut...

Pici kutyus kérdése:

Hogyan beszéljem rá anyut arra, hogy legyen nyuszink?

Figyelt kérdés

Több mint 6 éve,volt egy kutyám aki egy autó balesetben meghalt (elszakadt a póráz,és kifutott az úttestre).Azóta,egyre magányosabb lettem.Nem beszéltem,volt hogy nem is ettem.Elkezdtem "félni" a többiektől.Anya egy nap rájött,hogy ez nem mehet így tovább.Megígérte,hogy karácsonyra kapok egy kiskutyát.Nem kaptam.Anya rájött,hogy lakásba nem való a kutya,és ezt már én is tudom.Ez kb.2 éve volt.Aztán,azt ígérte hogy szülinapomra kapok egy macskát.Ezt se kaptam meg,ugyanis történt egy-két dolog,így rájöttünk,hogy már nem engedhetjük meg magunknak,hogy cicát tartsunk.Pár hónapja,a legjobb barátnőm kapott egy nyuszit.Olyan tündéri volt,amilyet azelőtt még sohasem láttam!Na jó,6 évvel ezelőtt a kutyuskámat.Ahogy megemlítettem ezt anyunak,egyből elkezdett kifogásokat keresni."A nyúl büdös","Pár hónap múlva úgy is megunnád","Jelenleg erre nincs pénzem".Igazából,én már 2 éve gyűjtögetek (nem anyutól kapom a zsebpénzem,nem is aputól,hanem ünnepekor a család többi részétől) úgyhogy arra gondoltam,hogy abból a pénzből meglenne a nyuszi!Régen,voltak a nagypapámnak nyulai,tehát a ketrec is megvan,a többi pedig nem hinném hogy olyan drága lenne.Ó,és még valami;lehet hülye ötlet,de itthon van egy nagyon nagy karton dobozunk,amibe beleférne a ketrec,és még a dobozban bőven maradna hely.Arra gondoltam,hogy amikor haza érek a suliból,kiengedném egy kicsit,hadd futkosson (a doboz többi részében) amíg én tanulok.Persze,tanulás után kivenném és játszanék is vele!Túlságosan előre haladtam,ugye? :-)

Minden megvan,már csak az kéne,hogy hogyan egyeztessem bele anyut.Ötletek?Előre is köszönöm! :-D



2014. szept. 30. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A körülmények alapján jobb választás lenne inkább egy hörcsög, tengerimalac, degu vagy ilyesmi.
2014. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy beszéld rá, de a kartondoboz helyett inkább vegyél vagy csinálj neki karámot, keress rá, hogy nyúlkarám:)
2014. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%

Szerintem jo lenne nekednegy nyuszi, es el is tudnad tartani.:)

Kerdezd meg mondjuk a nevnapodon, hogy megajandekozhatod-e magad egy nyuszival? Ez eleg bena otlet de nem jut mas az eszembe.

2014. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már volt hörcsögöm,és úgy őszintén szólva,nem annyira szeretm őket.Én egy olyan állatot szeretnék,amelyik játszik velem,szeretetre méltó,de azért gondoskodhassak róla.Ja,és aludjon sokat,mert nagyon sokat tartózkodom az iskolában.Csak csupán ennyi. :-)
2014. szept. 30. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyúl pont nem az az állat, ami sokat alszik. Ha unatkozik, akkor rosszalkodik, rázza a rácsot, dobálja a ketrec berendezését, dobbant.

Javaslom, hoga alaposan olvass utána a nyusziknak, mert annyi tudás nem elég, hogy cuki. Bár a dolog kétségtelen.

Érzékeny az emésztésük, ha nem jól eteted könnyen beteg lesz, ami nem olcsó mulatság. Oltatni is kell, bár az nem vészes árban. A kartondoboz pedig nem jó, pár perc alatt kirágja magát. Vagy kiugrik. A ketrec legalább 100*50 centis legyen, ettöl kisebb kínzás neki.

Azt nem írtad, hogy hol szeretnél nyuszit venni, de mindenképp tenyésztőt ajánlok, a kereskedések megbízhatatlanok, a beteg nyuszikat is eladják, mert csak a haszon a lényeg.

2014. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A nyulam sosem alszik. Esküszöm neked, nincs olyan napszak, amikor ne lenne aktív! Ha pedig estére ketrecbe teszem, rázza azt. Inkább kint hagyjuk…De nálunk nyúlbiztos a lakás. Nincs lent növény, kábel, semmi személyes, vagy fontos dolog.

Amúgy meg, van egy ketreced, ami 120 cm hosszú, de még van egy ennél is nagyobb dobozod? WOW! A doboz persze nagyjából 50-100, esetleg 150 cm magas, hiszen a nyulak többsége igen magasra tud ugrani.

És a nyúl nagyon drága jószág. Nálunk egy ivartalanítás 30 ezer volt. Egyszer komolyan beteg is lett, az is 30 volt. Előtte egy kisebb problémája volt, és két orvost is megjártunk vele, az is pár tízezer volt.

A nyulak körmét vágni is kell, az sem egyszerű! Ha nincs hozzá segítséged, akkor nem fog menni.


Kérlek, inkább vegyél tengerimalacot valami szép nagy ketrecbe, mert az is tud ám szeretni, visongatni, de nem teszi tönkre a lakást, és könnyebben kezelhető. (Neki is vágni kell a körmét, de kisebb, jobban lefogható.)

2014. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hosszúhajú ***** válasza:
Sok hasznos dolgot írtak előttem, de néhányat cáfolnék. Sok nyuszi van hirdetésen pár ezerért, és van eleve ivartalanított, továbbá vannak menhelyek... nem ez a lényeg pénzben. oké, egy évben egy oltás - még az is oké. De a nyuszi sokszor tényleg nem alszik éjszaka, és érzékeny mindenre - huzat, nap... Ha eleve úgy van nevelve, hogy ketrecben lakik, csak a gazdi jelenlétében van szabadon - amikor otthon van - még az is oké. A dobozt tuti felzabálja. A kaja, forgács valóban nem egy nagy cucc ez igaz. Egy homokozólapáttal minden este kimered a pisis részt. Én úgy találnám jónak az ötletet, ha olyan nyuszkód lenne, amelyik passzol hozzád. Nem egyformák. Van bújósabb, van nagyobb rohangászás igényű, van aki inkább nem szeret kézben lenni. És én ezt tartom a kulcsfontosságúnak, hogy te milyet akarsz, és ő valóban lesz-e olyan? Mi van, ha nem szeret kézben lenni, te meg szeretnéd? Vagy pont állandóan arra vágyik, de te nem vagy otthon. Inkább az a nehéz, hogy olyat találj, akivel úgymond összeilletek. Te bújni akarsz meg puszilgatni, ő meg egy aktív futóbajnok pl ez - nem jó páros lennétek, sosem azt tenné, amit akarsz. ha valahogy olyan nyuszit találnál, akit úgymond előbb kiismersz, megismersz, látod milyen a természete, hogy tudtok egymásra hangolódni akkor sok örömöd lehet benne. A nyuszi öntörvényű, az van amit ő akar. Úgy kéne, hogy összeismerkedsz egy nyuszival, és amikor látod milyen a kis természete, akkor nem vadidegenként viszed haza. Kezdetnek néha vigyázhatnál a barátnőd nyuszijára, és rá fogsz jönni miről beszélek.
2014. okt. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!