Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Utál vagy fél tőlem a nyulam...

Utál vagy fél tőlem a nyulam de miért?

Figyelt kérdés

Lassan három hete gazdája vagyok egy törpe nyuszinak.

Eddig nem nagyon volt problémám vele igaz nagyon nehezen akart barátkozni de engedte hogy simogassam ha ki engemet a ketrecéből oda jött hozzám, kézből etettem. Most a hétvégére itthon hagytam szegényt de anyukám etette cserélte a vizét és nem történt semmi szokatlan. Most mikor haza értem és enni akartam adni neki ki tépte a kezemből a kaját és mikor simogatni akartam el kezdet puffogni és kapálózni a lábával. Mit tettem amiért ennyire nem szeret? mit tehetek hogy újra szeresen? Hogy tudom el kerülni hogy hétvégente "magára" tudjam hagyni? (8 hetes nyuszi)



2014. okt. 13. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi :D csak "Hol a franca voltál ennyi ideig?!" állapotban van :D

Sokszor megjártam, mert a múltba sokszor kellett befeküdjek. De 2-3 nap és már ugyanúgy bújt hozzám :)

(Bár, nekem óriásaim vannak)

2014. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Tudod a törpenyusziknak is különböző személyisége van.

Nekem az első törpenyuszim,szó szerint egy kezesbárány volt.

Együtt aludtunk stb...Sajnos nagyon korán elment közülünk,és miután kihevertem,lett egy új nyuszim. Ő is kislány lett,mint az előző nyuszim. De személyiségben az ellenkezője. Míg az előző nyuszimmal hamar össze szoktunk,vele nagyon nehezen. 4 hetesen kaptam,ami nagyon korai,de hát így hozta a sors. Az elején mindig elszaladt tőlem,a ketrec sarkába húzódott. Fél évig ment ez így. Egy nap azonban elutaztam a rokonaimhoz nyaralni,és vittem őt is. Gondoltam majd új hangokat hall,új illatokat érez és új embereket lát. Csak engem ismer,és majd jobban bízni fog bennem. Így is lett. Azóta már vele is együtt alszok,mindig mikor meglát nyalogatja a kezem és nagyon aranyos. :) Az én nyuszimnak ez a története,nem tudom,hogy segít -e neked valamit. Tuti biztos,hogy nem utál,csak még lehet,hogy idegen neki a környezet. Az én 2. nyuszimmal fél évig tartott mire összeszoktunk,de megérte. :) Foglalkozz vele sokat és meglátod,hogy viszonozni fogja a szeretetedet. Remélem tudtam segíteni! :)

2014. okt. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) most egy picit meg nyugodtam de még mindig félek hogy el rontottam valamit:(
2014. okt. 13. 16:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit. Még kicsi, és nincs is nálad régóta. Beletelik egy kis időbe, amíg egy ember és egy állat bízni tud egymásban. :)
2014. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de annyira szeretném ha jo érezné magát
2014. okt. 14. 21:06
 6/6 Schibo ***** válasza:

Türelem. A nyuszi ahogy idősödik, úgy változik, egyre inkább olyan lesz, mint egy kutya. Vicc nélkül. Az enyém 7 éves és nagy arc. De először ő is félénk volt. Idő kellett neki, sok foglalkozás, játék.

Az biztos, hogy meg tudnak sértődni. :)

2014. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!