Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak egy sünnel?...

Mit csináljak egy sünnel? (többi a leírásban)

Figyelt kérdés
Egy sünt találtam ház előtt, de két napja ott van nem megy sehova. Nem halott mert, ha valami hozzáér megmozdul, de ezen kívül nem csinál semmit. Mit csináljak vele? Ez természetes, haldoklik, vagy téli álmot alszik(már októberben)?

2014. okt. 24. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Vigyél neki valami kaját (gyümölcsöt, zöldséget, húst vagy akár tejet). Nálunk is lakik egy süncsalád, a macskáknak kitett konzervet és tejet szokták enni. Múltkor le is fényképeztem, együtt evett az egyik a macskánkkal. :)
2014. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy haldoklik szegény.
2014. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Tejet vagy daralthust adhatol neki mindenevo
2014. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Biztos csak fáradt, mert régóta van szolgálatban.

Add át neki a személyit, jogosítványt, forgalmi engedélyt...

2014. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem természetes, hogy két napja ott van a süni, és nem megy sehova.

Beteg, sérült, mérgezett lehet, téli álomhoz nem a ház előtt készülnek ahol nincs is búvóhelye.

Nem sokat tehetsz érte, legfeljebb megfogod és beviszed egy rendes állatorvoshoz, nézze meg mi lehet a baja.

2014. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
89%
Én elég sokszor 'tartottam' otthon sünit, építetten neki valami kis kuckót levelekből vagy beraktam egy faoduba meg olyan is volt hogy egy nagy kosarat berendeztem neki télen és abban lakott a teraszon. 1-2 naponta meg kell etetni tejjel,gyümölccsel vagy hússal és nagyon jól elvan. Szerintem érdemes megtartani, tavasszal vsz úgyis elszökik vagy ha beteg meghal. Egyébként nagyon cukin csámcsog! *.*
2014. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy bála szalmát szerzel,beteszed mondjuk a kazánházba,szépen kitelel.

Mindezt persze csak azután,hogy orvos látta.

A legjobb lenne a süninek,ha bejuttatnád az Állatkertbe.Ott szólsz a főbejáratnál,hogy a Természetvédelmi Mentőhelyre hoztál beteg sünt,már jön is ki érte egy gondozó.Azonnal szakszerű orvosi ellátást kap.Meggyógyítják,kiteleltetik,majd megfelelő helyen szabadon engedik tavasszal.Ha nem laksz közel Pesthez,itt a neten megtalálod a legközelebbi nemzeti parkot vagy vadasparkot.Mivel a sün védett állat,mindig segítenek.Ha megírod,hol laksz,segítek megkeresni a legközelebbi ilyen helyet.

Mindezt azelőtt kell mielőtt egy kóbor kutya szétszedi vagy meghal betegségben.

2014. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt se feledd, hogy lehet, hogy veszett!
2014. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kézzel nem kell hozzányúlni.
2014. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A sünöknek tilos tejet adni. Hús, lisztkukac, tojás az eledele. Lehet megsérült. Van sünmentés kérdezd meg őket, mi a teendő...
2014. okt. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!