Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért fogyot le a barátnőm...

Miért fogyot le a barátnőm tengerimalaca szülés után?

Figyelt kérdés
Meg a hátsó lábaival furán megy. Egyébként eszik ,iszik rendesen és mégis sokkal soványabb a másik vele egykorú tengerimalacnál. Mondom ,hogy vigye el állatorvoshoz,de csak azt kántálja nekem ,hogy izületi baja van. Nekem gyanus. Ténylleg az? Volt már valakinek ilyen?
2014. nov. 1. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elotte normalisan ment akkor valami baja van,allatorvos mondta neki hogy izuletigy vagy kitalalta?. Ha sok kölyke van akkor elöfordul hogy fogy pont ezert kell taplalo es sok etelt adni neki amig szoptat.
2014. nov. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Terhesen vette és még elég kicsi .Lehet ez azért mert korán lett terhes?
2014. nov. 2. 08:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Lefogyva a szülés és a kölykök táplálása miatt van. Nem tudom hányan születtek, de ha az anya még fiatal is, akkor ez azért elég megterhelő lehet a szervezetének. Még lovaknál is hallottam olyat, hogy amúgy egy tök jól tartott állat csont sovány, csak mert a gazdi kénytelen volt (nem számít miért) belemenni, hogy szinte rögtön fedeztessék az első kölyök megszületése után. Szóval az állatvilágban egy elég átlagos jelenség, hogy anyuci nyúzott, amikor kicsik vannak. Mindemellett lehet neki segíteni, ha a gazdi odafigyel és olyan kaját ad neki, akár még el is kényezteti ilyen szempontból. Csak ez a luxus ne tartson örökké.


Az hogy furán megy, az viszont már komoly aggódásra ad okot. Felelőtlenség ilyesmire csak úgy rálegyinteni, anélkül, hogy doki látná.

2014. nov. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!