Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért hiperaktív a dzsungáriai...

Miért hiperaktív a dzsungáriai törpehörcsögöm? (többi lent)

Figyelt kérdés

Harmadik napját tölti nálam a dzsungáriai törpehöri, akit egy állatkereskedésből vettem. Ő már a negyedik hörcsög onnan, panaszom az üzletre nincs, a hörikre meg végképp nincs. Eddig nem volt legalábbis....

A hörcsögnek igyekeztem mindent megadni. Házikót, kereket, változatos táplálékokat, többféle fészekanyagot is betettem neki. Tehát mindent úgy csináltam, mint eddig.

Ő azonban szerintem vagy túl ideges még, vagy más személyiség, de kegyetlenül hiperaktív. Ha fent van, alig eszik, csak sunyiskodva (nem szoktam látni), ha felékerülök, tehát meglát, az evést abbahagyja, és mint az őrült, elkezd rohangálni, befut egy sarokba, két lábra állva kaparja a terrárium falát, majd a hátára esik és megint fut, és így tovább... Néha el se hiszem, hogy ez a kis ferrari milyen nyugodtan tud aludni...

Szerintetek mi lehet az oka? Meg fog változni?

Vagy neki ez a személyisége? Még csak szelídíteni se tudom így...


2014. nov. 7. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:

4 lehetőség van. : 1. neked kishörieid lesznek, olyankor agresszívek, nagyon félénkek, és gyorsan eliszkolnak ha embert látnak.

2. az állatkereskedésben ugyebár nem szeretgették őket, így elszoktak az emberi társaságtól, szóval nem túl emberkedvelők. Vedd ki őket napi 3-4x legalább 20 percre, így 1-2 hónap után ő lesz a legbarátságosabb hörcsögöd a 4 közül!

3.Ha eddig a testvéreivel volt, lehet hogy depressziós egyedül. Majd megszokja, de párt ne vegyél neki, de ha csak pár napja van nálad akkor ugyanabból a tenyészetből hozzárakhatsz egy ugyanolyan neműt. (Ha kicsiket is akarsz akkor más neműt)

4. Ilyen a természete. De a 2. ponthoz hasonlóan ezt is meg lehet oldani! :) Lássa hogy szereted :)

2014. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok: Még hozzáteszem h 9 éve törpehörcsögtulajdonos és állatorvos lánya vagyok.

24/N

2014. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!