Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap a dzsungáriai...

Fuzesmilan kérdése:

Miért harap a dzsungáriai törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés

Mindig ha megszagoltatom a kezem vele akkor elkezdi szép nyugottan harapdálni a karom mintha kaját enne.

Pedig ha benyúlok hozzá előtte mindig megmosom a kezem.

Csak tapasztalt emberektől kérek válasz



2014. nov. 1. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

egyébként máskor harap?

Az enyém ha kiveszem és unatkozik akkor szokott elkezdeni óvatosan harapdálni amivel azt jelzi hogy kaját akar. Ilyenkor vagy visszarakom vagy adok neki kaját.

Ha szoktál neki úgy kaját adni hogy benyúlsz lehet hogy azt hiszi hogy ilyenkor is kaját adsz neki.

2014. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mert van foga :$
2014. nov. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár fiatal (14 éves :D) vagyok, mégis merem magamat tapasztalattal rendelkező egyednek nevezni, mivel kisebb koromban egész jól el tudtam tartani két ugyanilyen fajtájú hörcsögöt (nem egy időben), mindketten elég hamar megszelídültek.

Részben az is számít, hogy kb. milyen idős volt, mikor hozzád került, mert nyilván minél fiatalabb, annál egyszerűbb magadhoz szoktatni, megnevelni.

Ha megharap, én enyhén (nem erősen, épphogy érezze) az orrára ütnék: valamit nem jól csinál.

Azzal is értem el valamicskét, hogy néha hátulról közelítettem meg az állatot, lévén ez akármilyen hátbatámadáshoz hasonló cselekmény is az ő szemszögéből, mivel ilyenkor csak egy ujjal megsimogattam. Szép lassan rájön, hogy nem akarod bántani és összehaverkodtok. :)

2014. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok hasznos infot

remélem segítenek:)

2014. nov. 1. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!