Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Hogy ha benyulok a...

S. O. S. Hogy ha benyulok a törphörcsöhömhöz mondig támad, miért? Azért mert felébreztem? Vagy mert félti a területét?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 23:55
 1/3 gyevickie ***** válasza:

A höri éjszakai állat, szürkületkor kezd ébredezni. Sajnos, elég gorombán tudnak reagálni, ha napközben felébreszted. Próbáld kézhez szoktatni. Mikor ébren van és aktív próbálgasd finom falatokkal elnyerni a bizalmát. Ami általában beválik: pici sajtdarab, dió, mogyoró, sózatlan szotyi, szárított lisztkukac. Lényeg,hogy ilyeneket csakeleinte máskor ne kapjon, csak eszeliditéskor, legyen különleges egy-egy ilyen alkalom. Legyél türelmes és fokozatos, neki kell megtennie a lépést feléd, tehát ne akard mindjárt elsőre megmarkolni. Akkor már jó úton haladsz, ha elveszi a csemegét a kezedből. :) Utána lassan meg lehet próbálni, hogy belemásszon a kezedbe a kajáért.

Sajnos ők zsákmányállatok, félelemből védik magukat, ez egy ösztön náluk. iNem reménytelen a szelídítésük, türelem kell hozzá.

2014. nov. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Probald kezhez szoktatni,ahogy a masodik irta. Vagy ami nalam bejott hogy nem a ketrecbe hanem kint szoktatom magamhoz. Beteszek egy kis talkat vagy poharat mindegy mit csak beleferjen. Belemaszik magatol mert kivancsi,en azzal egyutt veszem ki. Itt kint pedig siman engedi hogy megfogjam,mivel nem a teruleten vagyunk. Lehet masnak butasag de nekem nagyon bejott,egy hete vettem egy masik hörit is,ciripelt mindig ha benyultam,elakart ijeszteni. Hozza is betettem a talat,belecsücsült azonnal. Azota mindkettot nyuzhatom ahogy akarom nagyon kezesek. Persze azert ha alszanak nem fogom meg öket,hanem ha ki kell venni beteszem a kistáljukat,rögtön felebred es beleül.
2014. nov. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,a válaszokta! Próbálon kézhez szoktatni már folyamatban van! :)
2014. nov. 21. 10:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!