Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék nyuszit csak sok...

Szeretnék nyuszit csak sok dolog van amit még nem tudok? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék 1 tröpenyulat a szobámba elég nagy szobám van elég lessz e neki a hely?

Milyen törpenyulak vannak amik könnyen taníthatóak melyik fajt lehet legkönnyebben tanítani szobatisztaságra?

A szobámban elég sok a kábel ez veszélyt okoz a nyulnak?Ha igen mit csináljak a kábellal?

Ha már szobatiszta a nyúl akkor mindig nyitva kell leni a ketrec ajtajának?

Nekem mindenképpen olyan nyúl kénne amit belehet tanítani szobatisztaságra van rá esély hogy mégsem lessz szobatiszta?ha igen mennyi az esélye ?

Van jó módszer a szobatisztaságra nevelésére ?

Miket fontos tudni a törpenyulakról ?



Bocsi ha rosszul fogalmaztam és írtam.

köszönöm az értelmes válaszokat :)



2014. nov. 23. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Google,törpenyúl tartása, vagy itt kereső, törpenyúl. Milliószor át lett beszélve a téma.

Minden nyuszi szobatisztaságra szoktatható.

2014. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az oroszlánfejűt ajánlom, nekem az van.

Ha naponta fél, 1 órát kiengeded, az már elég neki. Egy 80 cm széles ketrec nem árt neki, amiben fel tud ágaskodni.

Ha állandóan nyitva hagyod a ketrecet, nagy dzsuva lesz, mivel ki-be fog ugrálni és a szénát szét fogja hordani.

Én azt találtam ki szobatisztaságra, hogy ha meglátok egy bogyót, odaviszem a nyulat, és leszidom. Aztán a bogyót bedobom a ketrecébe.

Nem mindent ehet a nyúl, nézz utána.

Sok macera, mert kb 1-2 naponta kell takarítani a ketrecét, én ilyenkor szoktam őket elengedni a szobában.

Engem nagyon imádnak, én is imádom őket, szóval nem bántam meg, hogy vannak (anyja lánya egyébként) :)

2014. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

MInden nyuszi rászoktatható a szobatisztaságra. A kábeleket egytől egyig el kell tüntetned a nyuszi elől, különben nem csak a kábeleid bánják, de egy ártatlan kíváncsi kis élet is oda lehet. FIgyelni kell még a szobanövényekre, ne legyen elérhető magasságban egy sem, mert sok fajta mérgező számukra.

Legkönnyebben úgy tudod a szobatisztaságra nevelni, ha a bogyóit beteszed a nyuszi wc-be és akkor tudni fogja, hogy oda kell menni . Én nem vagyok a híve annak, hogy a nyuszik be legyenek zárba egy ketrecbe, szerintem meg lehet azt oldani bárhol, hogy a ketrec köré kialakítasz egy elkerített részt, ahol szabadon, biztonságban tud mozogni, akkor is, ha nem vagy otthon.

2014. nov. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem a szoba mérete a lényeg, hanem a ketrecé inkább. szobatisztaságra mindegyik tanitható ez nyuszitól is függ. A kábeleket mindenképpen barikádozd el, vagy ha van szőnyeg, rejtsd el alá! Ha már szobatiszta lehet nyitva a ketrec ajtaja, hiszen úgysem fog a szobába piszkitani. van rá esély, hogy nem lesz szobatiszta de ez tanitástól is függ. fontos tudnivalók: nagyon sok időt igényel a nyúl. ha van wc-je azt ha pici akkor hetente pucolni kell.. viszont ha nincs akkor az egész ketrecet tisztitani kell hetente.. jó nyuszizást!! :)
2014. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!