Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden nap kitakaritjátok a...

Minden nap kitakaritjátok a tengeri malac ketrecét? mert hihetelen büdöset kakilnak és pisilnek Hörcsögöket 2 szer takaritom egy héten de ott fele annyi szag sincs mint az ö ketrecükben

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 15:19
 1/1 gyevickie ***** válasza:

Hát, ha hihetetlenül büdös a malac kakija, az nem jelez jót. Szerintem esélyes, hogy bélfertőzése vagy emésztési gondja van. Ha nem kezelik, az életébe kerülhet.

Mit adsz neki enni? Szénát remélem kap. Ilyenkor télen nem szabad venni neki semmi üvegházi vagy külföldi zöldséget. Ami mehet: cékla, alma, répa, sütőtök, petrezselyen gyökere, zeller. Ezek is mosva-pucolva. Sajnos ami a felsorolásban nincs, az okozhat bélfertőzést.

Egy látogatás hozzáértő állatorvosnál nem ártana. Pl. Állatorvosi egyetem ha pesti/pestközeli vagy. Probiotikum kúrát is meg lehet próbálni (Bio lapis a neve, állatpatikában vehető), illetve pár napra megvonni mindenféle zöldséget, csak széna meg a tápja legyen előtte plussz víz. Ja, és a tápja sem kéne, hogy magokat tartalmazzon, mert szintén okozhat emésztési gondot.


És a kérdésre válaszolva: nekem 2 malac van egy 100 cm-es ketrecben (társas lény!!!) és 4-5 naponta takarítom, ecettel fertőtlenítem az otthonukat. A legnagyobb gondosság ellenére nálam is fordult már elő bélfertőzés, akkor volt büdös a kaki. Egyébként nem.


Ha rendbetetted ezt a problémát, próbálj neki azonos nemű, fiatalabb társat "keríteni", az étvágyukra, közérzetükre és még az emésztésükre is jó hatással van. Mint már írtam, társas állat!

2014. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!