Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Allergiás lennék a patkányra?

Allergiás lennék a patkányra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kettő állatkereskedésből való patkányom van és mindkettőnél azt tapasztalom, hogy ha kapaszkodnak és megcsikarnak kicsit akkor a csikarás helye feldagad és viszket mint egy szúnyogcsípés. Vagyis helyesbítek, csak az egyik van állatkereskedésből, a másik már itt született de valószínűleg az anya és az apa testvérek voltak. (Lehetetlen kézhez szoktatni, fél, harap stb. szóval látszik a különbség anya és kölyke között mert az anya nem ilyen) És az lenne igazából a kérdésem, hogy lehetséges, hogy ez az allergia csak azért van mert az anya és az apa testvérek lehettek? Mert olvastam, hogy teljesen más egy állatkereskedésből és egy tenyésztőtől vásárolt patkány. Csak mert volt már tengerimalacom, hörcsögöm, cicáim is vannak és eddig nem volt olyan állat amire allergiás lettem volna :/// Sőt egyszer simogattam és fogtam egy másik patkányt és semmi ilyen reakció nem jelentkezett a bőrömön utána. Érdemes lenne egy tenyésztőtől beszerezni egy patkányt ha továbbra is tartani szeretnék vagy hagyjam a francba mert arra is allergiás lennék?

2014. dec. 26. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem voltam rájuk allergiás, de a karmaikkal a csikarások nekem is viszkettek, bedagadtak. Amikr nagyon vágott a körmük, betekertem törölközőbe őket és csak a legeslegvégét , a tűhegyes részt lecsippentettem körömcsipesszel. Mondjuk ezt kb hetente, mert a szőlőtőke mászókákon újrahegyezték pár nap alatt.


Vegyél alkoholt a gyógydszertárban és ha játszol veluk, utána mosd át a bőröd az alkohollal, vagy szalicilszesszel, úgy gyorsabban helyrejön.

2014. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is szoktam vágni a körmüket (Már amennyire engedik :) ) De akkor megint megpróbálkozok vele meg akkor a parketta helyett inkább a csempére (picit érdesebb, nem teljesen sima felület) engedem ki őket, hátha úgy is kopik.
2014. dec. 26. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!