Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha allergiás vagyok a rágcsáló...

Ha allergiás vagyok a rágcsálókra, akkor a kopasz patkányra is allergiás vagyok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 00:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni. Állítólag az ember a nyálra allergiás, csak ugye az rajta van az állatok szőrén. Bár szerintem van aki direkt a szőrre allergiás. Meg például nálunk a forgácsra (a forgács porára) voltak allergiások a családban, nem a hörcsögre. Valahol ki kellene próbálnod, az lenne az igazi. Egyébként van kopasz patkány?
2011. szept. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A patkánynak nagyon nem jó egyébként egyedül lennie. Legalább két egyneműt kell tartani együtt.
2011. szept. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen van olyan,sajnos nem próbálhatom ki,mert ha az vagyok akk vszeg korházba kerülök megint,szombaton is allergiás rohammal vittek be:(hörcsög miatt...gondolom van aki a szőrre és a nyálra is allergiás.
2011. szept. 14. 06:53
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát ha ennyire durva a helyzet, akor tényleg ne próbáld ki... főleg, hogy csak magára a szőrre elég ritkán allergiás valaki... inkább a "hámtörmelék", meg az azokon lakó mikroszkópikus atkák a bűnösök általában. Illetve a patkánynak a vizelete is gyakran vált ki allergiát.
2011. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És allergia vizsgálaton meg tudják nézni h a patkányra allergiás vagyok-e?és ott a szőrt vagy a nyálat nézik??
2011. szept. 14. 15:55
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp kisrágcsálót szeretnél, akkor inkább a csincsillát ajánlanám. Igaz, annak sokkal nagyobb bundája van, de nagyon sok ember, aki allergiás minden más állat szőrére, arra nem. Esetleg megpróbálhatod, hogy elmész egy tenyésztőhöz, aztán kiderül. A lényeg, hogy más állat ne legyen ott.
2011. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem nagyon szeretnék kísérletezni,múltkor is a korházban kötöttem ki egy hörcsög miatt,és minden ilyen eset után veszélyesebb már vszeg belehalnék,így is szerencsém volt h hamar jöttek a mentősök,már szorult nagyon a torkom:(és most félek h más állatra is allergiás leszek,ez is pár éve alakult ki...:,(
2011. szept. 14. 19:50
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondjuk teszteltesd le magad dokival... Vagy próbálj meg egy példánnyal ismerkedni, először csak messziről, hogy ne kapj sokat belőle, és ha nincs tünet, akkor próbálkozhatsz kicsit jobban, amíg ki nem derül, hogy mi van. De azért még mindig a doki a biztonságosabb megoldás.
2011. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha valamilyen kopasz állatkában gondolkodnál, vedd figyelembe, hogy az sem mindig jön be... Egyrészt pici szőre azoknak is van, másrészt Néha csak később derül ki, hogy valójában nem a szőrére, hanem a karmaira vagy a forgácsra vagy allergiás. Szóval én mindenképpen pontosabban utánajárnék, mielőtt állatot veszek magamhoz.
2011. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen súlyos a helyzet, akkor szerintem ne tarts állatot. Vagy legalábbis ne szőrösöket. Tarts halat, garnélát vagy teknőst. Esetleg axolotl, karmosbéka. Afrikai csiga. Bár annak a nyálkája lehet, hogy szintén allergén.
2011. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!