Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem eszik a házinyulam. Mit...

Nem eszik a házinyulam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kint tartom egy ketrecben, van mellette egy másik is, amelyik nem eszik már fél éve és a másik egy kicsivel előtte érkezett ide. Nagyon visszahúzódóan viselkedett eddig is, mindig ugyanabba a sarokba van behúzódva. De eddig mindig előrejött enni a másikkal együtt. A másik nagyon élénk. Egy pár napja vettem észre hogy mostmár előre sem jön. Nagyon féltem őt, minden reggel én megyek ki enni adni nekik, nagyon változatos az étrendjük, káposzta,répa,saláta,krumpli,krumplihéj és még sok más zöldség. Néha kapnak árpát is és persze vizet. Mivel tél van, mostanába mindig megfagy a víz a táljukban. Szerintetek miért nem eszik? Sürgős! :(

2014. dec. 30. 10:35
 1/2 anonim válasza:
Milyen neműek a nyulaid? Lehet, hogy elleni fog.A krumpli és a héjja a benne található keményítő mitt méreg a nyulaknak, hosszú távon beteggé teszi, megölheti őket. Széna mindig legyen előttük, szükségük van a rostokra. Hidegben, ellés esetén naponta zab és árpa, de legjobb lenne most a nyúltáp. Javaslom a külön ketrecet, ahol láthatják egymást, de van saját helyük, mielőtt véres harc kezdődne. Betegség esetén állatorvos.
2014. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
őszintén szólva nem tudom pontosan,milyen neműek, mert a papáméktól hoztuk őket, és nem lát jól így nem tudta megállapítani. Egyébként nagyon jól meg vannak együtt, összebújnak, ugrálnak, szerintem nem verekednek. Krumplit elég sokszor szoktam adni nekik, és szerinted akkor miért csak az egyik lett beteg vagy nem is tudom egyáltalán hogy mi lehet a baja?
2014. dec. 31. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!