Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki Sűrgösen! Most láttam...

Dóri_99 kérdése:

Valaki Sűrgösen! Most láttam hogy a nyulam fogával lett valami . Tegnapi vacsorábol még evett de most hogy adtam neki nem eszik mert nem birja enni (almát répát uborkát) Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Most fözök répát és össze pürisétem. Az jó??
2014. nov. 10. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi lett a nyúl fogával ??
2014. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

igen az jó!

Kigyóubit ha vékony szeletekre vágsz neki szerintem még sz is jó!

Esetleg borsó pürét.

2014. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet a fogával. Sajnos a pürét se ette. Reggel almával probálkozok . De ha azt se akkor mit tegyek??
2014. nov. 10. 19:21
 4/15 anonim ***** válasza:

Reszeld le az almát, úgy add neki. Tápot pépesíts vízzel, és fecskendővel mehet a szájába.

de a legjobb lenne azonnal orvoshoz vinni.

2014. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Orvoshoz igen elakkaromvinni csak addig is valamivel ettetni kellene . Szerencsére vizet valamenyit tudd inni. Köszönöm a válaszokat!!
2014. nov. 10. 19:42
 6/15 A kérdező kommentje:
Valamelyiknap kirágta az önitatoját és a tegnapi vacsija márcsak félig volt meg rágva . Lehet hogy mikor valamiért megrágta az ittatot a fogai nem birták?
2014. nov. 10. 19:55
 7/15 anonim ***** válasza:
A víz nem elég. Ha nem jut kaja a szervezetébe, leáll az emésztése.
2014. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Valószínűleg a hátsó őrlő fogai nőttek túl ék alakban. Ilyen esetben nem tud rágni, mert az oldalirányú őrlő mozgás nagyon fájdalmassá válik, az ínyen hegek, sebek alakulnak ki tőle. Emiatt a nyuszi étvágytalanná, kedvetlenné válik. Sürgősen vidd el orvoshoz, mert a nyuszik ha betegek akár 1 nap alatt is el tudnak pusztulni.

Addig, amit tehetsz: adj neki folyékony ananászlét. Nagyon szeretik, energiát ad, meg tudja inni, fenntartja az emésztést egy ideig.

Amin változtass: csökkentsd a tápot és növeld radikálisan a széna mennyiségét, mert csak a széna és gally rágcsálásával tudja a nyuszi a fogát koptatni. Ha csak zöldséget, gyümölcsöt és tápot adsz neki, akkor azzal jóllakik és nem fog szénát enni, így a fog probléma megismétlődik majd rendszeresen. Ha csak szénát eszik és minimális egyéb zöldséget, a hobby nyúlnak akkor sem lesz baja. A bogyóin látod egyébként, hogy helyesen táplálod-e a nyuszkót.

Amit az állatorvos fog tenni: ha a nyuszi nyugodt, akkor a helyszínen, érzéstelenítve lecsiszolja hátul a túlnőtt fogat. Ha a nyuszi rosszul tűri, akkor egy kicsit be fogja bódítani, de akkor is 2-3 óra múlva hazaviheted és teljesen rendben lesz. Ne aggódj, minden ok lesz, de vidd el orvoshoz, mert nem fog elmúlni a dolog.

2014. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen pontosan leirtad ,legalább ezt is tudom! De sajnos reggelre meghalt..:( már beteg volt de nem gondoltam hogy összefügghet a 2 dolog
2014. nov. 11. 16:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik, azonnal orvoshoz kell vinni, mert ha leáll az emésztése, az pár óra alatt megöli.

Sajnálom, hogy ez lett a vége.

2014. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!