Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Összeverekedtek a tengerimalac...

Összeverekedtek a tengerimalacaim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két hím malim van. Eddig jól megvoltak, az egyik kb 1 éves, másik pár hónappal kisebb. Most külön tettem őket, de egy nagy ketrecem van, szóval kettőt külön nem tudnék tartani. Visszarakni meg nem merem a másikat, mert vérzik is :( ... lehet állatboltokban kicserélni malacokat vagy mit tehetnék?

2015. jan. 3. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A hímek között előfordul néha a verekedés. Mekkora a helyük, nem lehet hogy kicsi nekik? Én megpróbálnám őket együtt tartani és figyelni. Ha állandóan verekednek és komoly sebet szereznek egymásnak akkor nincs mese, külön kell választani őket. Viszont ha csak néha van összezördülés akkor maradhatnak.

A cserét meg remélem nem gondoltad komolyan. Ők nem tárgyak, hogy ha "elromlik" valamelyik akkor rögtön lecseréljük. Mellesleg ez rosszabb is lenne a megmaradt malacodnak, mert megszokni egy új társat nehezebb, mint megbarátkozni a már meglévővel.

2015. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom h nem tárgyak, de nem fogom visszarakni, ugyanis vérzenek és a szőrük is ki van tépve. Nem cserélném el, mert szeretem őket, de ez van, nem kis bunyoról van szó.
2015. jan. 3. 21:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Tarthatod őket külön egy ketrecben is. Egyszerűen középre beraksz egy válaszfalat. Akár rácsot, hogy azért szaglászni tudják egymást, akár falapot. Egyébként feltehetőleg hatalmi harcok folynak közöttük és egyik sem akar az alárendelt lenni. Az ilyesmi előfordul. De én olyan esetet is hallottam amikor az egyik nőstény kezdte bántani a másikat, miután az szült. Szóval ez van, hiába társas lények, nem mindig klappol minden. De ha csak egy rácsot berögzítesz közéjük, akkor továbbra se lesznek egyedül, viszont nem tudják bántani egymást. Szerintem ez a legjobb megoldás. Utána ha mégis összeereszted őket akkor azt csak kint a szobában, semleges területen és felügyelet alatt. Ha úgy látod rendeződik a viszonyuk, esetleg ki lehet venni a rácsot és megpróbálni őket újra együtt tartani.
2015. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A rácsos elválasztást szerintem próbáld meg ha ennyire durva a helyzet.

Nálam is rács van a két fiú között, mert nem bírnak meglenni egymás mellett a ketrecben, túl domináns mind a kettő. Viszont ha szabadon vannak akkor nem ölik egymást, néha berregnek meg összeugranak, de nincs harc. Olyan se veled se nélküled kapcsolatban élnek. Nyáron ki szoktam őket rakni a kertbe, ott meg hiába a nagy tér, egymás mellett fekszenek.

2015. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mi a helyzet azóta a malikkal? Kijönnek egymással?
2015. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!