Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Mennyi tiszafa mérgező a...

SOS! Mennyi tiszafa mérgező a nyúlra?

Figyelt kérdés

4-5 kilós nyulamat kiengedtem bóklászni a kertbe, mire egyenesen odabaktatott a kert egyetlen mérgező növényéhez, egy kb. 20 centis kis tiszafához és elkezdte rágni. Mire odaértem, leharapta az egyik ágát, de nem tudom, mennyit fogyasztott belőle. Nem túl sokat, azt hiszem. Tudom, hogy a tűlevelek méregtartalma így télen sokkal magasabb, mint nyáron... Az állatorvos csak a vállát vonogatja, mondván, a nyulat nem tudja meghánytatni.

Tudok tenni valamit?


2015. jan. 5. 11:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Nézegetem, talán nem evett meg többet 8-10 levélnél, meg talán egy pár mm-es ágdarabot...
2015. jan. 5. 11:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, elviheted állatorvoshoz. Ezt tudod tenni!
2015. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Felhívtam a dokit, azt mondta, nem tud mit csinálni...

Több mint egy óra telt el, lehet, hogy megússzuk.

2015. jan. 5. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:
A levele nem anyira mérgező mint a bogyója! 1 bogyó 10-15 perc alatt végez 1 kifejlett lóval!
2015. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pont hogy egyedül a bogyója nem mérgező... :P legalábbis a piros magköpeny. Még lekvárt is csinálnak belőle. A mag is csak akkor, ha szétrágjuk.

A nyúl még mindig jónak tűnik, úgyhogy szerintem nincs nagy gond.

A jövendő nemzedékek okulására elmondom, hogy a neten talált adatok alapján úgy tűnik, egy ekkora nyúlra kb. 1 g levél már végzetes lehet. Egy felnőtt ember 50-100 db levéltől már meghalhat.

Köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!