Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi adag halálos a tiszafa...

Mennyi adag halálos a tiszafa mérgéből az emberre nézve? Le van ez írva valahol, ahonnan még idézni is tudom?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 14:43
 1/10 anonim válasza:

Mivel a piros magköpenyen kívül az egész növény mérgező elég kis mennyiség is halálos. Például egy szem mag szétrágása órákon belül halált okoz.


Bővebben itt olvashatsz róla:

[link]

2014. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Még egy:

[link]

2014. szept. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Például egy szem mag szétrágása órákon belül halált okoz."


Ez egyfelől szerintem elméletben is egy durva közelítés, másfelől viszont abszolút tapasztalatból tudom cáfolni a dolgot - mindenki sejtheti, hogy anno miért is ;)


Én a halálos adag többszörösével "próbálkoztam", több tucat szemet daráltam le, sőt még a kéreg egy részét is belereszeltem, hogy "biztosra" menjek.

Ennek ellenére több, mint 24 óra múlva jelentkeztek a tünetek - az estét még simán megéltem -, ami egyébként végül a családom előtt drámai lefolyású volt (a szervezetem kb. úgy omlott össze mindenhol, mint egy lenge kártyavár.


Node, ahogy láthatjátok, Isten kegyelmének (vagy ki tudja, milyen tervének) hála, még mindig itt vagyok, virulok! :D

2014. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Akkor nem csak szakértő vagy hanem kivételes eset is.
2014. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hehe! XD Háááát.... igen, mondhatjuk!


Mindenesetre NEM AJÁNLOM SENKINEK SEM, hogy "letesztelje". - Márcsak azért sem, mert BOOORZALMASAN KESERŰ, darálva pedig undorító is, alig lehet(ett)........ nah, mindegy ;) Inkább hagyjuk.


Amúgy pedig amit kevesen tudnak, hogy a magja a mellrák megelőzésében nagyon ígéretes >gyógyszeralapnak< ígérkezik, jelenleg a legjobbnak!

Úgyhogy mondhatni Istennek még a tiszafával is vannak tervei! :D Nem ám azért nő, hogy az ember meghalljon Tőle!

2014. szept. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kígyóméregből szívgyógyszerek készülnek.

Sok egészségesnek tartott dolog és élelmiszer túladagolva halálos méreg.


Ettől függetlenül amiről tudjuk, hogy egyértelműen mérgező, azzal ne a dozálással játszunk, hanem kerüljük el.

2014. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
azt hiszem ha a mag szaraz ugy is halalos
2017. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én ma ettem meg 7db tiszafa magot es meg semmi tunet. semmim nem faj. de direkt ettem meg. (mitosz robolas) hogy a mag nem mergezo
2017. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7 db magtól kutyabaja nem lesz egy felnőtt embernek. Ez nem mítoszrombolás. Nagyon sokat kell benyomni, hogy az halálos legyen, bár annyi valószínűleg bármiből halálos lenne. Inkább ne kísérletezz, kérlek.
2017. jan. 5. 12:46
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
A 6-7 db mag halálos dózisa tudtommal a ricinusra igaz. A taxus legnagyobb méregtartalma az ágakban, levelekben van. A terméshúsban nincs, a magban van, de sokkal kisebb dózissal, mint a levelekben.
2017. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!