Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit és hogyan foglalkozzak...

Mennyit és hogyan foglalkozzak naponta a tengerimalackámmal, ha nincs lehetőségem társat venni neki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Engedd ki sokat szaladgálni, vegyél vagy készíts neki játékokat. Én malacom is egyedül van, de a macskával nagyon imádják egymást:)
2010. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

macskával szokott játszani? komolyan? nem bántja a cica a malacot? nekünk is vannak cicáink (2) de mindig figyelünk, h ne legyenek egy szobában mikor mi nem vagyunk ott. még ha a malac terráriumban van, akkor sem.

és időben kb. egy nap mennyit vegyem ki? minden nap esténként ki szoktam rakni a földre h futkosson. és mit játsszak vele, ha nincsenek játékai? vagy milyen játékot tudnék készíteni?

2010. febr. 5. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy legyen elég mozgástere, valamint, hogy meglegyen a megfelelő kontaktus, a törődés.

Naponta szánj rá legalább kétszer negyven percet. Ekkor beszélj hozzá, simogasd, vagy engedd futkározni. Etesd úgy néha, hogy a sárgarépát a kezedből adod neki. Közben mondd el neki, hogy mi történt ma veled, vagy hogy mit remélsz a napban. Elég furcsán hangzik, de nálunk ez már rutinná vált, olyan, mintha egy kisgyermek lenne, és nagyon jó érzés! :)

Fontos, hogy tudd egészségesnek a malacodat, tehát ne legyen túl nagy a foga, a karma, legyen tiszta a ketrece, legyen elegendő tápláléka, és tiszta vize. Nem hiszem, hogy ha törődsz, foglalkozol vele, és szánsz rá elég időt, akkor magányosnak érzi magát, sőt! Az enyém is elégedett, és amennyire tudom, boldog.

15/L

2010. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!