Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Keresztfiamnak tervezek venni...

Keresztfiamnak tervezek venni 4 hónap múlva hörcsögöt. Körülbelül mennyibe kerül az "alapok" beszerzése?

Figyelt kérdés

10 éves kisfiú kapja, ha jó lesz a bizonyítványa. Megfogadta, hogy takarítja, stb, csak nekem kell beszerezni.

Fogalmam sincs, hogy a hozzá valók mennyibe kerülnek (meg maga a hörcsög), úgy terveztem, hogy terráriumot fogok venni, ebből kb. mekkora kell egy hörcsögnek? Nem lesz neki soha párja (vagy ajánlott neki pár? Szerintem a kisfiúnak egy is elég), visont szeretném, ha kényelmes lenne neki felnőtt korában is (egyáltalán mekkorára nő meg egy hörcsög?).

Van egy öklömnyi alma alakú mécsestartóm, arra gondoltam, az mutatós lenne neki házikónak, amibe belebújhat. Ennek kerámia a belseje. Megfelelő lenne neki?

Meg vennénk neki ilyen mókuskereket, ez is mennyibe kerül?

Na meg gondolom, vannak ilyen kevert hörcsögeledelek, meg forgács...

Jah és a hörcsögnek vannak különböző fajtájai? Tudnátok róluk mutatni képet?


2010. febr. 6. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Az egész nem több mondjuk 5-6 ezer forintnál, de ebben már benne van a höri, az akvárium, a mókuskerék, a rágófa, az magkeverék eledel, meg a faforgács.

A kerámia ház jó, de szerezzetek be neki egy rágókát is. A magok is koptatják a fogait, de egy rágófa is jól jön. Ja, és felnőttkorában is elfér az ember tenyerében, úgyhogy egy kb. 30X30 centis hely elég neki, de persze azért nem árt időnként kivenni és foglakozni vele.

2010. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sztem a Dzsungáriai Törpehörcsög irtó ari! :) Ha neten nézelődsz van ingyen is sok, mivel nagyon szaporák :) Társat nem igényelnek! A hörcsögök viszont nem élnek sokáig!
2010. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Meddig élnek kb.? Azt hallottam, hogy 2-3 évig megvannak. Megnézegetem, hogy milyen fajták vannak.

Egy 30x30 centis helyen elférne a kerámia alma, a kerék, meg a hörcsög?

Szerzek akkor neki ilyen rágófát. Az eledelt mibe kell neki adni? Valahogy úgy, mint a madaraknál, ilyen etetőből? És itató? Valahol azt olvastam, hogy víz nem kell nekik.

Kb milyen időközönként kell kitakarítani? A terrárium tetejére ajánlott valami szúnyoghálót, vagy ilyesmit tenni?

A kisgyerek biztosan foglalkozna vele sokat.

2010. febr. 6. 11:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó, lehet akkor egy kicsit nagyobb a hely.

A kaját tedd tálkába, bár szerintem - rágcsálóként - összegyűjti ő bárhonnét. Víz nem kell neki, de kipróbálhatod, mert már láttam olyat, ami időnként ivott pár kortyot. Tegyél be egy kis tálákba, ha két-három napig nem nyúl hozzá, akkor hagyd, és a lédús gyümölcsöket is kipróbálhatod nála.

A takarítást te is látni fogod, ha már szaporodik az ürülék a forgácsban, akkor cseréld ki. Valami rács pedig nem árt a tetejére, mert az enyém is kiszökött éjszaka, a kereket használta létrának :-)))

2010. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Helo én ma vettem hörit..

100FT a terrárium literenként..neke 36-7 literes van.(3700FT)+Höri..a Legdrágább is 950FT körül van. Ház az megvan 900FT-ból...Önitató 300FT..Kaja pedig ugy 550-700FT.

Nekem kijött 7000FT-ból...És még maradt is volna mókuskerékre csak hát siettünk haza:d Ja és a kerés sem drágább 700FT-nál. :)

2010. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megnézheted milyen ketrecek vannak, de ha nem akarsz netről rendelni, Fressnapfban, vagy akármelyik kisállatkereskedésben vehetsz hörcsögnek való ketrecet, kompletten, mindennel felszerelve. Szerintem a 30x30 as hely kicsi! Általános szabály, ami minden élőlényre érvényes, minél nagyobb a helye, annál jobban érzi magát. Ebbe a helybe még a futókerék sem férne el, meg a háza, meg a tálkái. Úgyhogy ennél mindenképp nagyobbat! Attól függ aranyhörcsögöt akarsz, vagy törpehörcsögöt. A törpehörcsögnek kisebb dolgok is elegek. Mármint például a futókerék. Egy aranyhörcsögnek min. 15 cm átmérőjű futókereket kell venni, mert abban tud kényelmesen futni, hogy nem hajlik hátra a gerince. Egy törpehörcsögnek kisebb is elég. Ez a mókuskerék max 1500 ft, attól függ hol veszed és milyet. Ne vegyél párt, mert ha különböző neműek, akkor szaporodni fognak, ha egyneműek, akkor ha elérik az ivarérett kort, püfölni fogják egymást, aminek az lesz a vége, hogy külön kell rakni őket. A hörcsög amúgy is magányos állat, nem kell neki társ.


Hogy könnyebb legyen a választás:


Az aranyhörcsögről:

[link]


A törpehörcsögről:

[link]

2010. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mindig adtam inni a hörcsögeimnek,nem nagy tétel egy itató.Régi,túlhaladott bbona,hogy nem kell külön víz nekik.

Próbáljatok neki minél nagyobb helyet,nagyobb ágakat,búvóhelyeket,mozgásteret biztosítani.

Nekem mindig 2 volt egyszerre,jól érezték magukat.Amikor a kereskedésbe mentem,ugyanabból a ketrecből kértem két AZONOS NEMŰT,ez fontos,ha nem akarsz rendszeresen kölyköket.

Ha ketten vannak,nem unatkoznak.Nagyon édesek voltak pl.mikor összebújva aludtak vagy épp egymással játszottak.

2010. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már van legalább valamennyi ismeretem a hörcsögről :) Szerintem törpét fogunk venni, mert az kisebb.

A honlapodat láttam, onnan szereztem az infókat :) Köszi!

2010. febr. 7. 15:04
 9/10 anonim ***** válasza:
A törpik szerintem is sokkal édibbek. Igaz,nekem mindkettő van:)
2010. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem legalább 30*50es terráriumot, vagy ketrecet vegyél! amiket felsoroltak tényleg minden kell. ha nem akarsz fát berakni száraz kenyeret adj neki. szépen elrágcsálja!
2010. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!