Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány hónap lovaglás után...

Hány hónap lovaglás után vettetek lovaglófelszerelést?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 16:31
 1/10 x) ***** válasza:
Mire gondolsz mint lovaglófelszerelés? Mondjuk ebben nem sokat tudok segíteni mert beleszülettem a lovazásba szóval kisgyerek korom óta lovak között vagyok :) De amikor úgy komolyabban elkezdtek lovagolni tanítani (10 évesen kb) akkor kaptam lovaglónadrágot, kobakot stb-t. Szerintem a legjobb ha az első pár óra után már legalább lovaglónadrágod meg lovaglócipőd van (bár azt elég hamar ki fogod nőni) Meg hát kobak sem árt bár nem kezdőként fogsz nagyokat esni :)
2011. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nadrágra, lábszárvédőre, csizmára (esetleg kesztyűre) gondolok.

Én már lassan két éve lovagolok és még nincs semmim. Csak kobakom van, de azt is most vettük a nyár közepén.

Egyébként 15 vagyok, úgy hogy nincs túl sok esély rá, hogy kinövöm. :)

2011. szept. 17. 16:55
 3/10 x) ***** válasza:
Hát kinek mi a kényelmes. Én se szeretek teljes lovas cuccban lovagolni, általában kobakot sem hordok mert nagyon irritál lovaglás közben, főleg nyáron :) farmer, póló és le van tudva. Egyébként egy lábszárvédőbe mindenképpen érdemes beruházni, nem rossz találmány az. Például ha szőrén lovagolsz akkor nem lesz tiszta szőr a nadrágod, és a kengyelszíj sem csíp annyira a lábadat.
2011. szept. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én nem akartam rögtön az elején megvenni mindent, mert attól tartottam, hogy ezt is hamar abbahagyom (kipróbáltam már egy két sportot és mindet abbahagytam egy idő után). Mondjuk ezt már két éve csinálom, mint mondtam, és nagyon szeretem is. De amúgy nem izgat különösebben, hogy nincs teljes felszerelésem, csak kíváncsi vagyok ki hogy van vele. Kobakot sajnos kell hordani, bár jobb lenne nélküle néha azt hiszem. :)

Egyébként a kengyelszíj nekem nem a combomat csípi, azzal meg nem tudok mit kezdeni.

2011. szept. 17. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Nadrágot kb. 2 hónap után, kobakot 5 hónap után.

Most fogok pálcát és kesztyűt venni, és karácsonyra kapok cipőt meg lábszárvédőt.

Idén áprilisban kezdtem a lovaglást.

2011. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kobakot kb. 1 hónap után.

gerincvédőt és kesztyűt kb. 1,5 év után.

lábszárvédőt kb. 2 év után.

lovaglócsizmám nincs, lovaglócipőm van, azt 3év után vettünk.

2011. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a nadrág lemaradt, azt kb. félév után
2011. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én sokáig melegítőben, lovardás kobakban, kesztyű nélkül, egy régi főzős bőrcipőben lovagoltam.

Aztán turiztam lovaglónacit, használtan vettem lábszárvédőt, cipőt,de kesztyűm, kobakom újonnan van. De minden saját felszerelésre évekig vártam. (5-8 év)

Mondjuk olyan helyeken lovagoltam, ahol nem néztek ki melegítőben sem.

2011. szept. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szintúgy beleszülettem a lovazásba. 5 évesen kezdtem lovagolni, de csak később, amikor már versenyzést forgattam a fejembe, akkor kaptam lovagló nadrágot, kobakot, kesztyűt, stb.

A lovamnak előbb megvolt a felszerelés, nekem csak később.

2011. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én 2 éve lovagolok NAGY kihagyásokkal, szóval nem vagyok még jó lovas, nemrég kerültem le a futószárról. Egyébként van lábszárvédőm, amit kb. 1 éve kaptam, tavasszal kaptam kobakot, és van pálcám, azt egy hónapja kaptam kb., és most fogok kapni jövő héten lovaglócipőt. :D
2011. okt. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!