Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kezdjek neki egy törpehör...

Hogy kezdjek neki egy törpehöri felemeléséhez?

Figyelt kérdés

A fiú dzsungáriai törpehörcsögömet már tudom simogatni, kitenni a gömbjébe és kézből etetni. Egyszer már megfogtam, de kapaszkodni kezdett olyan hirtelen hogy elengedtem, és alig bírtam megfogni és beletenni a gömbjébe és abból áttenni az üvegébe. Azóta nem merek próbálkozni mert félek h rossz vége lesz, de nagyon rosszul érzem magam emiatt mert félek hogy soha nem tudom majd megtenni az első lépést az abszolút bizalom felé.

Szerintetek hogy kezdjek hozzá?:'(



#állat #hörcsög #háziállat #dzsungáriai törpehörcsög #kisemlős #állatszelídétés #hörcsögszelídítés
2015. jan. 13. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Istenem, még egy hülye kérdés!

Megfogod, és kiveszed! Meg nem kapkodni kell előtte! Lassan odarakod a kezed, hogy lássa mit csinálsz, stb...!

Bár ha magadtól erre nem jössz rá, nem ajánlom a törpehörcsögöt(meg kb semmit)!

Bár még ezek a lépések is fölöslegesek! Megfogod, és kiveszed! ENNYI!

[Több éven keresztül volt törpehörcsögünk(6-7)! ]

2015. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megírtad, mennyire megértesz...Aha, megfogod és kiveszed...Lehet hogy te tényleg nagyon jó gazda vagy, meg minden, de nem tehetek róla, hogy félek. Ne értse félre senki, nem magamat féltem, hanem a hörimet, mert félek, hogy béna leszek.
2015. jan. 15. 20:18
 3/5 A kérdező kommentje:
És még valami...Én tanácsokat várok nem leszidásokat.:(
2015. jan. 15. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így van hogy csak megfogod és kiveszed. Ne felülről fogd meg mert zsákmány állatok és ha felülről fogod meg arra emlékezteti őket hogy valami ragadozó akarja megfogni és akkor ő is megijed. Először rakj kazát a tenyeredbe és magától bele fog menni és ős sem ijed meg meg te sem. :)
2015. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi Csikós Anna, a tanácsot. Én is sejtettem, hogy ez nem ilyen egyszerű. ...:-) Képzeld, már ki is próbáltamés bár nem olyan sok ideig tartottam, de nem ijedt meg!:-)))
2015. jan. 17. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!