Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartásának...

Tengerimalac tartásának előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon aranyosak és okosak :).

Van két kislányom, 2 és 6 évesek. Jó lenne nekik tengerimalac? Azt hallottam hogy büdös és sűrűn kell takarítani.?

Esetleg harap-e? Még ha szelíd is és rosszul fogná meg a kislányom véletlenül, megharapná?

Szóval gondolkodom a tengerimalac tartáson :)


2015. jan. 13. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod nekik tanítani, hogy hogy fogják meg helyesen, ne nyomják meg a hasát, ne szorítsák, akkor nem lesz gond.


Egyetlen hátránya, hogy ha halogatod az alomtakarítást, eléggé büdös. De más hátránya nincs.


Ha rosszul fogják meg, vagy ha megijed, akkor igen, harap, nem elviselhetetlen, de azért fájdalmas. (engem akkor harapott meg, mikor vissza akartam tenni a ketrecbe, de ő meg be akart futni az ágy alá és elkaptam...)


Arra is gondolni kell, hogy a gyerekek sok olyan módon játszanának vele, ahogy az neki nem biztos, hogy jó. De ha mindig tudod felügyelni, hogy mit csinálnak vele, akkor szerintem semmi gond.


A kicsinek nincs allergiája? Ez mondjuk akkor derül ki, amikor kapcsolatba kerül egy állattal.. Mi cicával jártunk így anno...

2015. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem gyerekkoromban voltak.

Viccesek, szelídek, sokkal "jobb szaguk" van, mint a többi rágcsálónak. (Volt egerem, hörcsögöm, t.malacom, patkányaim)

Mindegyiket rendesen kell takarítani! Akkor szerintem a legkevésbé büdik.

Sokáig élnek. (9 éves volt az unokahugomé)

Nem jellemző, hogy harapnak. PErsze tudnak, de engem sosem haraptak meg. (az egerek igen, a hörcsög is, a patkányok csak egyszer, aztán soha többet - ők amúgy a legokosabbak és legjobb fejek, de nem pici gyereknek valók)


Nagy előnye szerintem még, hogy lehet őket fedetlenül tartani (ha nincs ragadozó a háznál, ami hozzáférhet), illetve úgy értem ezt, hogy nem kell zárt ketrec, nem másznak magasra.


Hátrányuk, hogy hangosak! Röfögnek, beszélgetnek, vinnyognak. Mondjuk engem nem zavart, de könnyen meglepődik, aki nem készül fel, vagy nézi el nekik az időleges éjszakai hangzavart. (nem vészes)

2015. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek a döntésben :)
2015. jan. 13. 20:56
 4/4 anonim válasza:

Szia. Nekem 3 kislányom van, 5 éves lesz a legidősebb. Artúrnak hívják a másfél éves malackánkat. Tényleg az egyetlen hátránya, hogy legalább hetente kétszer kell takarítani.

A mienk elképesztő szelíd, nem ijedős, megszokta a gyerekzsivajt, nem zavarja. A lányok finoman bánnak vele, simogatják, mondjuk nem igazán engedem, hogy kézbe vegyék, de a ketrec gyakran van nyitva. Ennivalót visznek neki, a maguk módján foglalkoznak vele. Néha odakap, de inkább csak finoman ráfog a kezükre, ha nem tetszik neki valami. Artúr nem is hangos, meghatározott időben kap enni. Ha közeleg az idő, akkor hallatja a hangját, de elég diszkrét. Viszont viccesen rohangál, jókedvű, ha valaki a ketrec mellé áll, ő is odamegy. Szóval szerintem gyerekek mellé tökéletes.

2015. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!