Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy fiú törpenyuszi és egy...

Egy fiú törpenyuszi és egy fiú tengerimalac megtűri egymást vagy összeverekszenek mivel mind2en fiúk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes külön ketrecben tartani őket, és először csak kis időre össze engedni szigorú felügyelet mellett.Valószínű nyúl és tengerimalac habitus függő a dolog, de legyen valami B terved is ha nem jönne össze az összeszoktatás. Nálunk sajnos nem jöttek ki túl jól)
2010. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én már láttam olyat, hogy egymással játszik a tengerimalac és egy nyuszi. De mindenképp tartsd külön őket.
2010. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindkettő tartásában volt részem, illetve még most is, hiszen tengerimalacom most van, törpenyulaim pedig pár éve...

Igazából nem tudom megmondani, hogy milyen neműek is voltak a nyuszik, ugyanis gondolom tudod, hogy egy képzett állatorvosnak is gondot jelent a megkülönböztetésük. Mi tenyésztőtől vettük ugyan őket, és a nő azt mondta, hogy lányok, később azonban erre rá kellett cáfolnunk. A lányok általában nem akarják mindenáron fitogtatni a dominanciájukat, ők viszont éjjel-nappal egymáson sündörögtek... gondolom érted. :) Ráadásul láttam az egyiknek a micsodáját, tehát legalább az egyik hímnemű volt. Ezek alapján állíthatom, hogy a taggal rendelkező nyuszik rendkívül harciasak- kapálóznak, pofozkodnak.

A tengerimalacom szintén hím, és az erőszak legkisebb jelét sem látom a viselkedésében, pedig már több, mint egy éve megvan. Hozzájuk képest egy angyal.

Én nem igazán javaslom tehát, hogy egy fedél alatt, egy légtéren tartsd őket. A nyúlban ugyanis előbb-utóbb felülkerekedik az agresszió, és sosem tudhatod 100%-osan, hogy mikor akarja a dominanciáját érvényesíteni a malacodon. Valamilyen megoldást tehát mindenképpen alkalmaznod kell. Ha nem egy ketrecben, viszonylag távol tartod őket egymástól, és míg kiengeded őket futkározni, folyamatos felügyelet alatt tartod mindkettőt, akkor szerintem nagy gond nem lehet. Fő a biztonságuk, és az erőszakmentes közbelépés, ha szükséges. Ha megtörtént a baj, és a nyúl verekedni kezdett, semmiképp ne kezd el te is páholni őt! Tedd mindkettőt a saját ketrecébe, hogy lenyugodjanak, és többé ne engedd őket egymás közelébe.

Remélem, hogy hasznodra lehettem! ;)

[morcsó]

2010. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!