Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Létezik, hogy egy borznak...

Létezik, hogy egy borznak ilyen fejlett intelligenciája legyen?

Figyelt kérdés

Feleségem mostohaapja mesélte a következő történetet. Ha valaki idegen mondja, akkor kapásból azt mondom, hogy kamu, de őt megbízható, szavahihető embernek ismerem. De még így is nagyon hihetetlen számomra.


Azt mondta, hogy olyat látott, hogy ment két borz kint a mezőn. Az egyik hanyatt feküdt és égnek meresztette a lábait, és a másik összegyűjtötte az élelmet (talán kukoricaszárakat, de nem ez a lényeg) és a fekvő társának a hasára pakolta, annak égnek álló lábai közé. Amikor a "szekérnek használt" borz hasa megtelt, a társa a farkánál fogva elkezdte hazafele húzni a rakományt.


Azt mondta, hogy már mástól is hallotta, hogy a borzok ezt így csinálják. De ez tök komoly eszközhasználat, kombináció, meg miegymás és nagyon magas intelligencia kell hozzá. Szóval egyrészt hihetetlen számomra, másrészt azt sem hiszem, hogy hazudna aki mesélte. Tényleg így megtörténhetett ez?


2008. aug. 20. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Ez szerintem kamu
2008. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Én elhiszem hogy van ilyen.... Az ősember is igen leleményes volt, pedig elég közel állt az állatokhoz. Miért ne tenné könnyebbé az életét egy borz vagy bármelyik más állat. Van agyuk, amit általában gondolkodásra használnak az állatok is. Sőt talán még sűrűbben, mint az ember!
2008. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Az elöttem válaszolonak szerintem igazavan elövordulhat ez.Nap mint nap lehet hallani hogy miket csinálnak az állatok.A kutya bszél stb.Biztosan igaz
2008. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
57%

itt egy hasonló apatkány mielőtt megeszik vmit a leggyengébb megkostolja nem e mérgezett ez is inteligencia meg koppintás mivel ezt a középkorba csinálták a királyok de lehet hogy a borzosba is van igazság.

egyépként ha azt nézed az állatok it tudnak gondolkodni neki se tanitottameg senki mm ember hogy hogy szerezen kaját.

a tigriseket ki tanitja meg vadászni az anya meg az ösztöne.szerintem az álatok ösztönböl képesek ételt szerezni erre mért ne lenne képes mert ha azt mondod hogy szőtt egy kosarat levélbül tuti nem hiszem el és csak röhögök de ez szerintem igaz

2008. aug. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hintalow ***** válasza:
58%

Csupán az eszközhasználat nem különbözteti meg az állatot az embertől, hiszen sok állat használ "eszközt" táplálékának megszerzéséhez. Ilyenek természetesen az emberszabású majmok, de ott van a vidra, bizonyos madárfajták stb.

Valahol amúgy egyszer olvastam a kérdező által említett módszerről, de ott nem a borzok használták, tehát más állatfaj is kifejleszthette magában ezt a képességet. Megpróbálom kikeresni, hogy melyik lehetett.

Amúgy a bor kiemelkedően "rafinált" lény, ezért is tud olyan jól megélni az emberek közelében, mert adaptálódik az új környezethez, lehetőségekhez.

2008. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Igen, létezhet. De ha belegondolunk számtalan állat van, amiről nem is gondolnánk, hogy milyen jó a helyzet felismerő képessége.
2008. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen, igaz lehet. Hiszen a csimpánzok/oránhutánok faleveleket használnak esernyő gyanánt. Vagyis az állatoknak is van eszük. Nagyon leleményesek tudnak lenni. Szerintem igaz:)
2008. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Látom, megint volt egy lepontozási hullám :)) Nem én voltam. Én felfele pontoztam mindenkit, azt is, aki azt mondta, hogy kamu, azt is, aki azt mondta, hogy igaz.


Köszi a válaszokat. Hát úgy döntöttem, hogy inkább elhiszem, hogy megtörtént, éljenek a borzok!

2008. aug. 22. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
A tengeri vidra a hasára tett kövön töri össze a kagylót.(remélem,jól emlékszem,a Spektrumon láttam)Lehet,hogy a ti történetetek igaz,én elhiszem,hogy vmi hasonló megtörténhetett.
2008. aug. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerelhetett volna rá kereket...könnyebben húzza:)
2009. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!