Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kisfejű emberek intelligenci...

A kisfejű emberek intelligenciája alacsonyabb, mint a nagyobb, vagy nagyfejű embereké?

Figyelt kérdés
Ismerek olyan embert, akinek a feje (agyi része) akkora, mint egy kókuszdió, de van olyan is, aki nek akkora, mint egy közepes görögdinnye. Namost nem hinném, hogy az agyuk így azonos térfogatú lenne, ezért az IQ-juk, intelligenciajuk alacsonyabb szintű, butábbak. Ki mit gondol erről?
2011. okt. 6. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem nagy a fejem és okos vagyok
2011. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az agy tömege és az intelligencia között nincs összefüggés.Viszont a nagyon nagy méretű fej lehet vízfejűség miatt, és mivel ilyenkor az agyállomány sorvad, ők nyilván butábbak.
2011. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
A kis fejű emberek egy részének a kutacsa előbb záródott az átlagosnál,ez némi rendellenességnek számít.A nagyfejű emberek egy részénél csecsemőkorban nem volt jó az agyvíz elvezetése,általában műtéti beavatkozással korrigálják ezt a problémát,ez is némi rendellenességnek számít,mert az agy ugyanolyan nyomást szenved el,mint az első esetben,csak itt nem kívülről,a koponyacsontok,hanem belülről,az agykamrák felől.Tehát,a normális fejméretű emberekhez képest valószínűbb,hogy mindkettő agyi funkciói részben sérültek egy időszakban,azaz egyenlő eséllyel alacsonyabb intelligenciájú emberek az átlagnál.
2011. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekem lapos a fejem, mert Anyukám kiskoromban mindig hanyatt fektetett, szóval, nem az szép okos hátul kerek fejem van, ha érted, mire gondolok, hanem széles az arcom és oldalról nézve a fejem keskeny. Ez miatt mindig gátlásom volt, van még most is. Azt hozzá kell tennem, hogy általános iskolában az osztálytársaim mindig csúfoltak, hogy zongorafejű. A szemükben nevettem nem mutattam, hogy fáj, de amikor nem láttak, sírtam. Mindig olyan volt, mintha karót döftek volna a szívembe. Bocsi, hogy így elkalandoztam.

Visszatérve a kérdésre:)

Néha én is úgy érzem, hogy a fejformámnak is van némi köze ahhoz, hogy nem vagyok gyors felfogású és nincs matematikai érzékem. Általában mindent nehezebben tanulok meg és a kortársaimnál mindig elmaradottabbnak éreztem magam, érzem most is.

De azért a szülői háttér, a nevelés, a személyiség elsősorban, ami meghatározza, hogy milyen lettem. Gondolom én.

2011. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

te timire gondolsz a south parkból?:D

mondom hogy nagy a fejem és okosabb vagyok az átlagnál.:D

2011. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is lapos a fejem hátul mert kiskoromban én is háton fekve aludtam és nagyon lapos xD barátaim szokták simogatni és olyankor megőrülök, hogy istenem miért ilyen lapos? xD mégis osztályelső vok :D szóval nem hinném hogy van ehhez bármi köze mert az agyunk nem purcan ki hátul amiért lapos xD
2015. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is nagyon lapos a fejem, ráadásul az arcom is torz, születésemkor eltorzították: fogsoromnál összenyomták stb. Átlagos intelligenciájú vagyok, átlagos életet élek látszólag, de nekem is borzalmas lelki szenvedéseket okoz ez az egész. Sosem találtam párt, mert hát ismerjük a világot, mindig a jobbat választják és nálam mindig akadt jobb, nőként:(
2023. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!