Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért hullik a hörcsög szőre?

Miért hullik a hörcsög szőre?

Figyelt kérdés
2008. aug. 22. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert vedlik
2008. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
lehet hogy hörcsög hurutja van.
2008. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószinű hogy vitamin hiánya van, de okozhatja más is. Általában ez a probléma könnyen kezelhető különféle vitaminokkal, nyomelemekkel, ásványianyagokkal (nem kell túlzásba vinni) Ha használ igen hamar látványos az eredmény, egy hét alatt is helyre jöhet az állatka:)
2009. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én hörcsög kb. 2 hónaponta levedli, szinte teljesen a szőrét, és mindig más színű lesz. Mikor megvettem barna volt, aztán szürkés, aztán feketés.XD Szerintem ez természetes, legalábbis nekem az állatorvos azt mondta.
2009. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Két oka lehet, amiért vedlik.

Az egyik - a könnyebben kezelhető - vitaminhiánya van. Adj neki több friss zöldséget és gyümölcsöt, vagy vannak komlex vitamin-készítémenyek hörcsögöknek/rágcsálóknak. Semmiféle képpen ne csak C-vitamint vegyél, mert azt csak a tengeri malacok, a majmok és az ember szervezete nem képes előállítani. A hörcsögöt csak feleslegesen terhelnéd a külön C-vitaminnal (legfőképpen a veséit). Viszont, ha vitamin-komplexben van, akkor az nem okoz gondot, mert a többi vitamin lehet, hogy csak annak segítségével épül be (így a D-vitamin). Ha nem akarasz vitamin-komlexet venni, akkor csak B-vitamin-komplexet vegyél (ebben biztosan van B1, B2, B6, B12), ez elősegíti a szép szőr fejlődését. Fényes lesz tőle és csillogó. :)

A második - ami ellen nem tehetsz semmit - ha öregszik a höri. Sajnos ez elkerülhetetlen, és tudjuk, hogy mi a vége... Én nemrégiben kaptam két hörcsögöt, másfél évesnek mondták őket. Mindkét hörcsögön estszerte apró fekete pöttyök vannak, és a marjuk elég erősen kopaszodik. Az egyik hörcsögnek máshol is ritkás a szőre, ráadásul meg is őszült már.


Üdv.: Nitta

2009. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem is vitaminhiány

lehet venni, viszonylag jóárban jó fajtákat

és a fressnapf ból vettem egyszer nemtudom már milyen fajtátde nagyon sokáig bírta

sztemmégmindig van valahol:S

pedig a höri már nem él:(

2010. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én hörimnek kihullott a hátán a szőre egy nagy foltban. Elvittem állatorvoshoz,aki azt mondta kórokozó. Kapott szurit,amit még 2x meg kellett ismételni. Nem volt olcsó, kb. 6000 Ft-ba jött ki, de túlságosan megszerettem ahhoz,hogy hagyjam szenvedni :)
2011. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!