Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha nagyon csúnyán...

Mit tegyek ha nagyon csúnyán bevan fordulva a tengerimalacom körme?

Figyelt kérdés
Egy nagyon rossz állatkereskedésből egy tengerimalacot. Ő a 4. Malacom. Szegény nagyon sovány volt megminden. Nagyon bevan hajolva a körme. Le birom neki én is vágni? Fekete a malac így nem látom hol van a húsos része, a barátnőm aki nagy malacfan az aztmondta hogy ha nagyon be van pöndörödve akkor kb. A feléig lelehet vágni a körmét. Nem tudom hogy elhidjem-e. Levághatom neki én is vagy inkább kérjek orvosi segítséget?

2015. febr. 5. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lámpafény elé tartani a körmét, ha szerencséd van látszik az élő rész kezdete, és előtte vágd le. Ha nem akkor inkább kérj orvosi segítséget, mert nagyon erősen is tud vérezni, ha belevágsz.
2015. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon be van fordulva, akkor nem vághatod a felénél, mert benne az ér is tovább húzódik.

Csak nagyon kicsit szabad, és nem egyszerre.

Én elvinném állatorvoshoz, biztos ami biztos

2015. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, de az a baj hogy szegénynek annyira bevan pöndörödve hogy nem bírnám mégfénynél se megnézni, ha elkezdem mindig a hegyét lecsippantani az is segítene az idők során?
2015. febr. 5. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg annyira be van nőve akkor csak úgy szabad, nem lehet egyszerre sokat.

Sűrűn keveset! remélem hamar rendbe jön :)

2015. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mar hozza er a borehez a vege akkor inkabb vidd el dokihoz, mert o szakszeruen eltudja latni. Megfelelore vagja, ha esetleg verezne azt is lekezeli, valamint ad a serult reszre gyogyszert, ahova benott a korom, mert ha serti a korom vege a bort az el is tud fertozodni, ami komoly gondokat okozhat.
2015. febr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én a helyedben elvinném orvoshoz jobbulást a malacodnak
2015. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd el inkább dokihoz majd ő megmondja mit csinálj vele vagy műtéti úton megcsinálja vagy levágja! Viszont ha műtét akkor altatás! Nem akarok ünneprontó lenni de a barátnőm malaca nem ébredt fel sajnos! De remélem neked nem lesz szükséges a műtét!
2015. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!