Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyik nap a höcsögöm nem...

Egyik nap a höcsögöm nem mozdult és merev is volt és hideg. Vagyis biztos voltam benne h elpusztult. Rá 10 percre magához tért mint ha misem történt volna. Mi volt ez? Ez mi volt nála?

Figyelt kérdés
2008. aug. 22. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögök szoktak ilyet csinálni,nekem általában télen csinálta mintha téli álmot aludna.Először én is azt hittem elpusztult,de miután felébredt élte tovább a maga kis életét.
2008. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélem velem hogy történt:

Az én hörcsögöm is ezt csinálta, de én már teljesen biztos voltam benne, hisz két éves volt, számítottam rá. Tél eleje volt ő pedig a sarokban volt teljesen ledermedve. Megfogtam és szomorúan állapítottam meg, hogy nem él - még a szivét sem éreztem. Betettem egy kis dobozba és kivittem a műhelybe azzal a gondolattal, majd holnap csinálok vele valamit. A lányom teljesen kiborult, imádta a hörcsögöt az első volt így mentünk az állatkereskedésbe és pótoltuk a hiányát. Ugyancsak lányt vettünk. Mire hazajöttünk a műhelyben rohangált a hörcsög, alig bírtuk megfogni. Nagyon meglepődtünk. Azóta két hörcsögünk van. :)

Miért?

A hörcsögök a vadonban téli álmot alszanak. Ha a lakásban hűvös van, tél elejét idéző hideg, előző napon csak esznek és esznek, másnap pedig szó szerint 'leállítják' a szivüket, jobban mondva lelassítják - ugyanezt a légzéssel. Dermedt állapotba kerülnek így készülnek fel a télre. Ez normális, készülj fel, hogy egyre többször fogja ezt csinálni. Amikor ezt csinálja a lámpát tegyétek a terrárium alá és melegítsétek. Olyan hatást fog kelteni, mintha a Nap kelne fel - világos és meleg. Elkezd majd ébredezni. DE VIGYÁZAT! (És ezt mindenkinek mondom!) Ilyenkor (amikor 'téli álmot színlel') TILOS az állatot felébreszteni (tehát pl. a kezedben rázni, hogy keljen fel, megijeszteni stb. csak fokozatosan szabad felkelteni), azért, mert belepusztulhat az ijedségtől!

2008. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úristen az én hörcsögöm is így halt meg, és el is lett temetve:((( Remélem szegény tényleg meghalt:((( Jaaaajjjj
2008. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem is ez jutott eszembe..... De az enyém már napok óta haldoklott. Iszonyú volt hozzáérni, mintha egy darab kő lett volna... hát én eltemettem, remélem, halott volt tényleg!!
2008. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hörcsögöt élve eltemetsz az kiássa magát!
2008. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)a 3. hozzászólón pedig jót nevettem!:Dnem rosszból de én is járhattam volna így
2008. aug. 23. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

jesszus isten!!!!!! az én hörim 1 éves volt és eltemettük, mert azt hittem meghalt!! rázogattam az akváriumot amiben élt de nem mozdult, aztán anyukám is rázogatta és felfordult a höri. vajon akkor télleg meghalt?? lehet még él?? ez egy éve volt!!

amúgy egyet értek az előző válaszadókkal!!

2008. aug. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!