Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tanácsoltok? Legyen...

Mit tanácsoltok? Legyen nyuszim vagy ne? (oroszlánfejű kosorrú nyuszi)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy nyuszit, már meg is van, hogy melyiket, (tenyésztőtől) de egyszerűen félek tőle, hogy rossz gazdija leszek. Szüleim mondták, hogy csak az én felelősségem, úgy döntsek, gondoljam át stb... Teljesen elbizonytalanodtam. Milyen előnyei és hátrányai vannak a nyuszitartásnak? Mennyi időre lehet őket magukra hagyni? Az az állatorvos is eltudja látni ahova eddig a kutyusunkat vittük? Napi mennyi törődést igényelnek? A válaszokat előre köszönöm! :)

2015. febr. 17. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Mondjuk az nyuszi függő, hogy mennyi időt kell vele foglalkozni. A miénk szeret egyedül lenni, kb heti egyszer vagy ritkábban jön oda hogy akar valamit. Amugy nálunk soha nincs bezárva, mindig nyitva a ketrec ajtó csak enni meg wc.re jár be amugy java részt az ágy alatt pihen. Éjjszaka inkább jön megy. Nálunk ellátja a 'sima' állatdoki a rendelőbe. Az enyém is oroszlán fejű, kisállat boltból való,gyönyörű volt azért onnan vettük aztán befürödtünk vele. Pár hó után észre vettük h túlnőtt a foga, szo szerint agyara lett,genetikai betegség,a 4metsző fogát ki kellett húzni. Ja és a miénk utálja a szénát,soha nem ette egyiket sem..
2015. febr. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád jól van, akkor a nyuszi is meglett :)

Amúgy kisállatboltból sose jó állatot venni :( már én is megjártam (csak nem nyuszival).

Amúgy a miénk olyan, hogy lemozgassa magát, nem kellünk oda. Szeret egyedül lenni. Persze, játszok ettől függetlenül vele. :)

Ha meleg van, akkor ki szoktam vinni mindig.


De szénát mindenképp kell neki adj! Náluk az olyan mint nálunk a kenyér... Szinte létfontosságú :)

Bár, én kenyeret is szoktam neki adni, mert szereti, és a fogát is koptatja vele.


Ja, nekem óriásaim vannak :)

2015. febr. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nekem régóta van nyulam, most az utolsó egy vadnyúl-házinyúl keverék, óriás magyar szürke (vadas).


6 kiló körül jár, és roppantul emberszerető, de egy nyúlnál ez nem azt jelenti, mint egy kutyánál vagy macskánál.


A nyulak alapjában véve nem igénylik a simogatást, játszani nemigen lehet velük (mivel nem rád figyelnek), sokkal inkább megbökdösnek az orrukkal, hozzád dörgölik a nyakukat, ilyesmi. Meg amit a miénk csinál, hogy hanyatt dobja magát, és behunyja a szemét, majd valami képzeletbeli lucernát rágcsál :D


A nyúl nem egy igényes állat, az első néhány hónap után magára lehet hagyni egy hétvégére is, ha van elég vize. Arra készülj, hogy a nyúl nem hangtalan állat, fajtától és vérmérséklettől függően elég zajos is lehet - a miénk pl. ha ideges, hatalmasakat dobbant a hátsó lábával.

2015. febr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nyúl hangos állat. Dobbant, kapar, rácsot ráz. Kupit is tud csinálni, a szénát szétszórja, a wct néha kikaparja, és ha nem szobatiszta, akkor folyamatosan bogyózik.

Ha olyan nyuszit veszel, aki nem szereti a babusgatàst, akkor haraphat is.

Nagyon érzékeny az emésztésük, egy hirtelen front, vagy tápváltás megbetegítheti.

A mostani állatorvos nem biztos, hogy ért hozzá, mindenképp keress nyuszis orvost. Te se fogorvoshoz mész, ha a lábad fàj.

A betegséget jól titkolják, ha már feltűnő, akkor nagy a baj, orvosi segítség nélkül elpusztulnak.

Az előnyük, hogy igazi szeretetgombócok tudnak lenni, okosak, viccesek, és nincs aranyosabb egy mosakodó nyuszinál. :)

2015. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Azért ez fajtáról fajtára váltakozik. A mi nyulunk pl. egy igazi bioporszívó, csaknem mindent megeszik, és sosem beteg. Eddig egyszer volt atkája, mikor vidékről hoztunk neki szénát.
2015. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. febr. 17. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!