Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen samponnal kell megfürde...

Milyen samponnal kell megfürdetni a tengerimalacot?

Figyelt kérdés
Halottam már cicasamponról meg babasamponról is...de nemtudom hogy melyik lenne neki a legjobb..és ha cicasampon akkor abból melyik fajta?

2015. febr. 22. 15:26
 1/2 barbiwayer válasza:

Szia ezt egy állatorvosi oldalrol masoltam be :) Fürdetés


A tengerimalac jellemző viselkedése a tisztálkodás, de félévente egy fürdés mindenképpen jót tesz neki.


A fürdetést végezhetjük bedugózott mosdókagylóban vagy egy lavórban is, amibe langyos vizet engedünk úgy, hogyha a malacot bele is engedjük teljesen, a feje semmiképpen sem ér a vízbe. Bármilyen cicasampont használhatunk fürdetésre, de ha tehetjük, vásároljunk antiallergén bolhaűző készítményt. Bedörzsöljük finoman az állatot, majd folyó vízzel alaposan kiöblítjük bundájából a habot. Ezután megtörölgetjük egy törülközővel, majd közepes fokozaton hajszárítóval szárazra szárítjuk a malackát. A fürdetés ideje alatt végig ügyeljünk rá, hogy az állat melegben legyen, és ne érje huzat!


Ha malackánk hosszúszőrű, a fürdetést kövesse egy alapos fésülködés! Hosszúszőrű tengerimalacok esetében emellett a napi-kétnapi fésülgetés elengedhetetlen. Ehhez bármelyik kisállatboltban kapható kisállatok számára kifejlesztett bontókefe. Az abesszin tengerimalacoknál és a többi rövidebb szőrű fajtánál nem jellemző a szőr csomósodása, de ettől függetlenül fésülgethetjük őket is kedvünkre. Remelem segitettem es hasznos valasz lett

2015. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :) ment a zöld kéz :)
2015. febr. 23. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!