Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec/terrárium kell...

Mekkora ketrec/terrárium kell egy dzsungáriai törpehörcsögnek? Ketrec vagy terrárium a jobb?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Minimum 40*30*30-as, de minél nagyobb, annál jobb. Mind a kettőnek vannak előnyei és hátrányai is. A terra hátránya, hogy befülledhet, és nehezebb is lehet takarítani, mint egy könnyű ketrecet. Az előnye az, hogy jobban átlátható, a höri sem érzi magát annyira bezárva, és nem tudja rágni sem. A ketrec hátránya, hogy balesetveszélyes lehet, ha beszorul a höri a rácsok közé, ha magasra mászik, onnan lepottyanhat és még rágni is tudja, ami borzalmas idegesítő. A ketrec előnye, hogy jobban szellőzik, de nagyon figyelni kell, hogy ne rakd huzatos helyre.
2015. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. márc. 15. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek! :) Én tartottam ketrecben és terráriumban is a hörcsögömet, de a ketrec emeletét annyira bemocskolta, hogy undorítóan nézett ki. Mindig odapisilt/kakilt, és naponta suvickolhattam, ami nem 5 perc volt. Inkább terráriumban tartom.
2015. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Sokkal jobblenne egy ketrec mert azon tud maszkalni:) nem muszaly tok nagy ketrecbe tartani csak tudjon mozogni es legyen mokuskereke! Meg az sem art ha van egy muanyag labdaja amivel szabadon gurulgathat a lakasban!

Nekunk 12 torpehorink volt :)

2015. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A ketreccel légy nagyon óvatos! Nekünk két dzsungáriaink volt, és kétszintes ketrecben tartottuk őket, amit nagyon szerettek, sokat szaladgáltak benne fel-le. Egyik nap viszont arra értem haza, hogy az egyikük lóg lefelé a felső szintről az alsóra, a teste már alul lógott a levegőben, de a fejénél megszorult, az tartotta a rácsok között! Azonnal kiszabadítottam, de szegénykém ahogy kínlódhatott, próbált kiszabadulni, az egyik szeme annyira megsérült, hogy bevérzett és arra teljesen megvakult... :S :(
2015. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 20. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!