Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb. Mennyibe kerül egy dzsungá...

Kb. Mennyibe kerül egy dzsungáriai törpehörcsög 1 havi tartása + kb. mennyibe kerül egy terrárium és egy emeletes ketrec? Mert az kéne nekem nagyon.

Figyelt kérdés
Meg adjatok tippeket, hogy miket kell még neki venni? És valaki tud dzsungáriai törpehörcsög tenyészetet Miskolcon/közelében?

2014. júl. 24. 10:35
1 2
 1/12 Dávkapcs ***** válasza:
90%
Maga a hörcsög nekem 1000 ft volt és a ketrec nekem 12ooo ft volt(de abba volt kerék,cső,tál...stb)a eledele csak hónapok után fogyott el; egy ilyen eledel kb 600 ft és az alom is kb 66 ft,de az almot hetente kell cserélni...
2014. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dávkapcs ***** válasza:
100%
*az alom 600ft
2014. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2014. júl. 25. 07:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én két és fél éve ajándékba kaptam egy kölyök nőstény kék dzsungit, de amúgy tenyésztőnél színtől függően általában 800-3000 Ft között vannak.


Kétemeletes ketrecet akkor 5000-ért vettem neki, és egy jó nagy csomag pormentes forgácsot 1400-ért (ez a két évesen bekövetkezett halála előtt két hónappal fogyott el), aztán kb 3 havonta vettem neki 5-600 ft-ért egy-egy doboz tápot, ami mellé gyümölcsöt, zöldséget kapott, ez nem volt külön kiadás, mert a miénkből mindig jutott...


Házikót kókuszdióhéjból csináltunk neki, amit imádott. (Egy nagyobb kókusz félbefűrészelve, kibelezve, és spec. egy csípőfogóval bénáztam rá ajtónyílást, de végül príma lett :) )


WC-papír gurigát folyamatosan fogyasztotta, valamint én egy-egy zsepit adtam neki szétnyitva takarítás után, abból csinált fészket magának.


Rágcsáláshoz, fogkoptatáshoz száríts neki kenyérdarabokat (Papír, penész ne legyen rajta... )

Ez mind nem költséges.


Ketrecből/terráriumból érdemes neki olyat venni, amiben van emelet csövek a bujkáláshoz, etető, itató, kerék, amiben végigtekerheti az éjszakát :)

2014. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok, hogy hol van eladó emeletes hörcsögketrec?
2014. júl. 26. 18:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémet pl vihetnéd bagóért, de ha jól sejtem, te Miskolcon laksz, ez a ketrec pedig (egy hörcsögöt szolgált végig), Budapesten van :D


Egyébként neten tuti tudsz rendelni bármelyik állatfelszerelés webshopból, vagy kb bármelyik állatkereskedésben van. Mondjuk utóbbiban pofátlanul drágák.


#4-es voltam

2014. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia ha olcsóbban akarsz kijönni akkor állatkereskedésben 800-1000ft között van egy höri a ketrec kb 5000-6000ft de ha az drága akkor nézz utána Vaterán vagy Apródon mert nagyon sok van ott is olcsón:) az alom meg kb 1000ft persze ez attól függ hogy mekkorát veszel neki:)a tápja pedig szintén ilyen 600ft körül van de ez is mérettől függő:)
2014. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már vettem ketrecet is, hörcsögöt is, de harap a hrcsög :/ Mit tegyek szerintetek? :/
2014. júl. 30. 13:21
 9/12 A kérdező kommentje:
hörcsög*
2014. júl. 30. 13:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem Muffin ( a törpe hörim)is harap de csak ha játszok vele. Nekem bevált az, hogy a kezembe tettem kis sajtot és ő megette a kezemből. Azóta annyira nem harap, de ő még kicsi ezért nem biztos hogy a nagyobbaknál beválik.
2014. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!