Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyik hörcsögöm véresre...

Az egyik hörcsögöm véresre tépte a másikat. Azonnal orvos még este?

Figyelt kérdés
Két hörcsögöm van, egy hete szekálják egymást, ma mire hazajöttem az egyiknek az szája mellett van egy nagy véres volt a szőrét kitépte a másik onnan. Azonnal külön helyeztem őket. A sérültnek látszólag semmi baja, iszik, eszik, mozog, fut. Fertőzésveszély miatt forduljak orvoshoz? Ha igen akkor mennyire gyorsan? Még most este?

2015. márc. 16. 22:39
 1/7 anonim válasza:
Amikor nekem volt két fiú hörcsögöm egy ketrecben,ugyan ezt csinálták..csak itt az egyiknek a keze sebesült meg, vérzett is.De nem vittük orvoshoz. Ha nagyon nyílt a seb és látványosan vérzik/vérzett,akkor szerintem vidd orvoshoz.Amúgy nem fontos.
2015. márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Hörcsögök magányos állatok, ne tartsd őket együtt, mert ez megismétlődhet, sőt meg is ölhetik egymást.
2015. márc. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt megvetted őket, esetleg nem néztél utána a tartásuknak? Érthetően le van írva mindenhol, hogy területvédő és magányos állatok, ebből kifolyólag egyedül kell tartani őket (akkor is, ha tesók, és egyforma neműek). Ezek után nem értem, miért problémázol, hiszen az esetek 99,9%-ában ez történik, ha együtt vannak. Miért nem volt annyi eszed, hogy elsőre különtetted őket, hogy ezt megakadályozd? Megérte ez a sérülés? Remélem, meggyógyul a höri. Vidd orvoshoz, hátha.
2015. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szívós kis állatok, amíg eszik, iszik és nem bágyadt, nem lesz vele probléma. esetleg egy kis kamillateával törölgesd le a sebet, bár az igazából gyulladásra jó.
2015. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Többé ne tedd őket össze! A hörcsög magányos állat,egyedül szeret lenni? HA többen vannak,meg is ölhetik egymást! HA nem súlyos a sérülés,nem kell orvos, majd begyógyul,max Betadinnal le lehet fertőtleniteni.
2015. márc. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kérdőjel helyett felkiáltót akartam irni oda,hogy a hörcsög egyedül szeret lenni!
2015. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
betadinnal inkább ne, nem lenne túl előnyös, ha lenyalná magáról.. inkább langyos víz és/vagy valami tea..
2015. márc. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!