Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszik csak kevés répát...

A nyuszik csak kevés répát ehetnek? Ti mit hallottatok erről?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy nyuszis blogon, hogy a nyuszik nem ehetnek sárgarépát nagy mennyiségben, mert cukorbetegséget okoz. Ez igaz? Nekem ez nagyon furán hangzik, hiszen az az egyik első zöldség amit lehet nekik adni, és eddig sehol nem hallottam, hogy bajt okozna. A saját nyuszikáim is kapják minden nap és a doki mindig odavan, hogy milyen szép, egészségesek (tudom, hogy korai szakaszban kívülről nem látható, volt már cukros állatkám). Vélemények??

2015. márc. 30. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van. A répa sok cukrot tartalmaz, amitől csak híznak.

A mesékben valóban répán, meg káposztán élnek, de az igazi nyuszik szénán.

2015. márc. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy a széna a fő eledel, ők is azt kapják, de mi számít soknak???
2015. márc. 30. 23:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 kis szelet az ideális.
2015. márc. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Naponta nehogy adj nekik. Nem kell annak naponta gyümölcs még abrak sem. Széna mindig legyen, de abrakot is van amikor egy napot kihagyok nekik, ne hízzanak.
2015. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igaz amit a cukorbetegségről olvastál.

Azért nem kell megijedni.Lehet nekik heti 2-4 szeletet adni.

2015. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!