Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves és két hónapos dzsungáriai törpehörim. Ma vettem észre, hogy mikor alszik rángatja a fejét mintha bólogatna. Mindenhol elalszik. Az előbb a mókuskerekébe szunyókált. Sokszor dőlöngél alvás közben. Kb percenként vakarózik, harapdálja magát. Nagyon aggódom érte. Mit tegyek? Állatorvoshoz érdemes elvinni? :(

2015. ápr. 3. 23:04
 1/10 anonim válasza:
lehet hogy narkolepsziás a hörid! de vidd el állat orvoshoz és az konkrét választ ad!
2015. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mi az a narkolepszia?
2015. ápr. 3. 23:12
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a gyors választ. :)
2015. ápr. 3. 23:13
 4/10 gyevickie ***** válasza:

A narkolepszia egy olyan betegség, ami azzal jár, hogy az érintett bárhol, bármikor képes elaludni.

A te hörid szerintem öregszik. Sajnos a törpehörik 1,5-2 évnél nem nagyon élnek tovább. Még simán élhet hónapokat. Az enyém mikor öreg volt a vacsorájára képes volt ráaludni.

Ami miatt viszont jó lenne neki egy hozzáértő orvos, az a vakarózás-harapdálás. Lehet van valami kis élősködője vagy túl poros a forgács, de ezt az orvos tudja egyértelműen megmondani.

2015. ápr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az mit jelent ha egyszer csak hátrafekszik és fetreng? Egyébként kutyából átragadhat rá a bolha?
2015. ápr. 3. 23:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éven keresztül több hörim volt! Nekem is volt olyan ami ezt csinálta de nem volt idős kis kora óta csinálta nem tudom azóta se mi baja volt de simán eléldegélt( 1,5; 2 évig) úgy is, nem hiszem hogy nagy baj hogy ezt csinálja. Amúgy volt egy hörim ami 3-4 évig elélt de ő nem csinált ilyet!
2015. ápr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És ha orvoshoz akarod vinni az drága és csak kiállat kórházba fogják fogadni vagyis feltesznek egy listára és kb 1-2 hét mire bejutsz!
2015. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A bólogatást abbahagyta. :) Úgy látszik, hogy csak tegnap csinált ilyet. Szerintetek attól lehetett baja, hogy kapott mézes rudat? (állatboltban árulták) Már kivettem tőle és azóta nem csinálja. És nem is alszik el mindenhol. :)
2015. ápr. 4. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kajához. Lehet, hogy öregszik. De az is elképzelhető, ha kereskedésből van és nem tenyészetből, hogy beltenyésztett, így génhibás, és beteg.
2015. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a beltenyészetre mert szokott fetrengeni meg egyéb ilyen fura dolgokat csinálni.
2015. ápr. 5. 09:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!