Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Allergiás lennék a tengerimala...

Allergiás lennék a tengerimalacomra? A malac 3napja van nalunk.

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon ki van sebesedve a kezem, ami remelem hogy a széltől van.Tusszogtem is amikor vele vagyok, de lehet hogy pollenre vagyok allergias(arra vagyok mert alleegiatesztem volt)szoval tokre parlagfure meg ezekre.De mostanaban nem is tusszogok Vele.

Es még egy kérdes:Mikor fog megszokbi engem?Nagyon fel meg csak akkor engedi a ketreceben a simit ha kiveszem a házát, de ha berakom nen egybol megy be , de nagyon fel...ha kezembe veszem akkor meg "kukkog" es jol erzi magat, szaladgal ossze vissza a szobamban(persze odafigyelek ra).

Es végul:Mit kell tudnom meg roluk?

(Sokmindent tudok, okyanra gondoltam hogy tengerimalacgazdik tudjak h. Hol szeretik ga simogatjak,vakargatjak, ilyenek.

Azt is tudom hogy 2-t kekl tartani de o fiu es meg 1-2 honapot varok mert ugye kell 2 nalacka.De fiuknal legalabb 6honap kulonbseg kell de nem akarok fel evest venni, merr az nem ugy szokna meg, es vemnek 2 honap mulva egy 4hobapost kb.



2015. ápr. 6. 10:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs a sok helyesirasi hibaert, nagyon gyorsan irtam mert nagyon meg vagyok ulyedve.
2015. ápr. 6. 10:33
 2/4 anonim ***** válasza:

3 nap nem nagy idő. A tengerimalac zsákmányállat, nagy és ijesztő dolgokkal (pl. ember) lassan barátkozik.


Így első körben azt javaslom, hogy hagyd békén, legalább addig, míg meggyógyul a kezed. Aztán ha már szél nincs/nem felejtesz el kesztyűt venni akármilyen hülyén is néz ki, viszonylag gyorsan kiderül, hogy a tengerimalac irritálja-e a bőröd.

Nem hiszem, hogy a malacnak komolyabb lelki törést okozna, ha néhány napig nem piszkálod, csak beszélsz hozzá, enni-inni adsz neki. (De lehet, hogy jön valaki, aki nálam jobban ért hozzájuk és megcáfolja.)


A másik, hogy nézd meg alaposan, mi van a tengerimalac ketrecében! Előfordulhat, hogy az alomra, vagy a kajájára vagy allergiás. (Én legalább is a gabonafűfélékre, poratkára, lisztatkára allergiás vagyok, tehát kizárt, hogy bármiféle rágcsálót tarthassak.)


Tengerimalac-lélektanról nem tudok nyilatkozni.

2015. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahoz hogy a tengerimalac megszokjon téged van , hogy egy hét is kell. Néhány tipp: Ne legyen zajos helyen de olyan helyen legyen ahol hallja a mindennapi hangokat mert a teljes csendtől megrémül és nem fog megszokni. Mielőtt próbálsz akármit csinálni vele először várd meg míg a hangodat megszokja. Ezt onnan tudod , hogy a hangodra emelgeti a fejét és nem lefelé lógatja.
2015. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2015. ápr. 7. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!