Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek mitől halnak meg?

Szerintetek mitől halnak meg?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom most 11 éves és állatbolond.. Kapott állatokat.. Nagyon szerette őket, tényleg mindent megpróbált nekik megadni, mégis meghalt nála 5 hörcsög (1-2hónapot voltak ott) , és egy tengerimalac ( majdnem fél évig volt ott).. De egyszerűen nem értem.. Fűtött térségben vannak, zöldségeket ettek, meg tápot, és mégis elpusztultak rövid időn belül, pedig nem voltak idősek.. Még maradt 2 hörcsöge, és most mondtam a kislánynak, hogy írja fel mindennap, hogy mit ettek, milyen idő volt a lakásban, meg minden számító tényezőt aztán, ha az a 2 is elpusztul, akkor hátha rájövünk, hogy miért... De egyszerűen el nem tudom képzelni mitől pusztulhatnak el, mert olvastam az igényeiket és mindent biztosított nekik.. Szerintetek mi lehet a baj? Valakinek hasonló tapasztalat esetleg?

2015. márc. 18. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
talán betegség
2015. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na de az összesnek? :/ Valami biztos nem jó nekik ott.. De nem tudom, hogy mi..
2015. márc. 18. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:
hát ha valami fertőző betegség, akkor azt elkaphatják egymástól és elpusztul az összes...
2015. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

fűtőtest közelében vannak? lehet hogy túl melegük volt.

esetleg ha túl sokan vannak kis helyen akkor is előfordulhat, de ez nem biztos. vagy amit az előző írt, hogy valami betegség tört rájuk.

2015. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögök ugyan abban a ketrecben voltak tartva? Minden új hörcsög után vagy új cuccokat kell venni (mármint nem kell új ketrec, de ha a benne lévő dolgok fából vannak akkor azokat sajnos ki kell dobni)

Ki lett-e rendes fertőtlenítve a ketrec, mielőtt az új hörcsögöt odavitték?

Esetleg véletlenül nem adott nekik K betűs zöldséget? Karfiol, karalábé és társai...mert ezek puffasztanak és ha sokat kap akkor simán elképzelhető hogy ettől pusztulnak el. illetve gyümölccsel se szabad tömni őket, inkább a zöldségek, pl a répát imádják.


Nincs-e huzatos helyen a ketrec?

Ugyan attól a tenyésztőtől voltak a hörcsögök, esetleg a malac?


Hirtelen ennyi minden jutott eszembe..

2015. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisállat kereskedésben gyakran előfordul, hogy génhibás állatok vannak, így hamar elpusztulnak... De akár lehetett olyan mászóka vagy bot bent náluk, ami esetleg mérgező fából van. A többi válaszolóét nem írom le még egyszer. Inni kaptak? Nem lehet, hogy kiszáradtak?
2015. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kaptak mindig enni, és inni, a ketrecükben nem volt fából készült dolog, és rendszeresen ki is van takarítva, alomcsere meg minden.. A hörcsögök külön voltak választva a malactól, és nem is egy időben haltak meg, szóval nem hinném, hogy fertőzés lenne. Nem is voltak túl közel a kályhához... A huzatos helyen sincsenek, K betűs zöldséget nem kaptak, viszont ugyanott vette az összes állatkát, az nem tudom mennyire számít....
2015. márc. 19. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy helyen vette akkor lehet hogy valami génproblémájuk volt. Tenyésztőtől lettek véve vagy boltban? Ha boltbak akkor egyszerű beltenyészet miatt lehet az egész. Ha tenyésztőtől akkor annak viszont szólni kell, hogy a tenyésztő kivonja az adott hörcsögöt/malacot a tenyésztésből.


Próbáljanak meg máshol venni hörit, nekem is eddig 3 volt, mindegyik más tenyésztőtől, és a második csupán fél évet élt, de szóltam a tenyésztőnek és mivel más is visszajelzett neki, ezért tudta hogy melyik hörcsögét kell "nyugdíjba küldeni" :)

2015. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A malacnak a legfőbb tápláléka a széna! Azt kapott? Mert ezt nem írtad. Ha nem (vagy nem eleget), akkor simán lehetett egy felborult bélflóra, vagy fogtúlnövés.


Esetleg van valami szobanövény, aminek a levele behullhatott a malac ketrecébe, vagy ha kiengedték, megcsócsálta?


Más. Állatorvosnál voltak rokonodék? A nem hozzáértő állatorvosok adhatnak olyan gyógyszereket a malacoknak, amik a halálukat okozzák. Ez is közrejátszhatott.


Még egy utolsó, kicsit gonosz tipp: nem akarom hazugnak beállítani az unokahúgodat, de nem lehet, hogy nem úgy tartja az állatokat, ahogy ő elmondja? Persze nem feltétlen rosszindulatból hazudik, csak mondjuk fél, hogyha elmondja az igazat, akkor nem lehet több kisállata, és ezért sunyít. Egy ilyen idős gyerektől szerintem nem lehet elvárni, hogy 100%-os felelősséggel legyen ennyi állatért.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Hörcsögökhöz nem értek, ahhoz nem tudok hozzászólni.

2015. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szénát nem mondta, hogy kaptak volna.. Egyébként nem sunyít, én is láttam, hogy tartja őket! Viszont boltban vette őket, lehet az a probléma.:( Állatorvoshoz csak akkor vitte már a malacot mikor az utolsókat rúgta, nem hiszem, hogy az állatorvos hibájától pusztult volna el.. Egyik nap még semmi baja nem volt, másnap reggel nem mozgott, alig lélegzett. A hörcsögök is így haltak meg. De nagyon köszönöm minden válaszadónak! Remélem megoldódik...
2015. márc. 24. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!