Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tuombetanitani akarmire...

Hogyan tuombetanitani akarmire? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Van egy 4honapos tengerimalacom e mar az enyem tobb mint 1honapja ugyhogy ma megszokott , Hogya tdnam tanitani kulonbozo trukkokre?

2015. ápr. 23. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Tudtommal a rágcsálókat nemigen lehet trükkökre tanítani.
2015. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Interneten videokat latta hogy betanitsak oket es hogy megcsinaljak azt hogy a vegen utalomflatkakat kapnak. de azt sehol se talalom hogy hogyan tanitsak be
2015. ápr. 23. 10:29
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezt akkor tudod megtanítani neki, ha fiatal korától kezdve foglalkozol vele minden nap. Erről már lecsúsztál... Az sem mindegy, hogy a felmenői tenyészállatok, vagy csak kereskedésben tartott testvérek.

Tanulj meg írni...

2015. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsanat a helyesiraom miatt
2015. ápr. 23. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én malacom csak pár "trükköt" tudott, pl ha hívtam egy bizonyos módon, akkor feljött az ölembe, meg ilyen apróságok. Az én tapasztalatom, hogy ehhez nem kell semmi túltenyésztettség vérvonal vagy akármi és a 4hónapossal még a kölyökkoráról se csúsztál le, szóval az egyetlen fontos dolog, hogy foglalkozz vele. Ha szorosabb a kapcsolatotok, akár egy közös nyelvet is ki tudtok alakítani (persze bizonyos keretek között) és megtanuljátok értelmezni a másik jelzéseit. De ehhez az kell, hogy te is tanulj tőle és ne csak ő tőled. Nekem volt ilyen kapcsolatom tengerimalaccal és hihetetlenül nagy ajándék.


A standardabb állat (és valamilyen szinten ember) tanítási forma, hogy jutalmazol. Ha mondjuk megpakolod magad előtt a földet, és ő erre fel megy az öledbe, akkor simivel, kajával elkényezteted. Ezt elsőre nyilván nem fogja megtenni, akkor csak annyi a fontos, hogy lássa a jelet, majd rögtön vedd az öledbe és kényeztesd, legyen neki jó. Ha ezt nagyon sokszor megcsinálod, megerősödik a fejében ez a kapcsolat és idővel magától is felmehet.

Jutalmazáshoz érdemes a legnagyobb kedvencét (pl.: friss fű, uborka) használni. Ugyanígy lehet trükköket tanítani úgyis, hogy a finomsággal elvezeted valahova, szóval nem adod neki oda, csak húzod az orra előtt hogy menjen utána és ha teljesítette amit vártál tőle, akkor megkapja. Nagyon sok trükkre egyébként ilyen módon veszik rá őket a videókban is, ez látszik a malac viselkedéséből.


Fogadd el azt is, hogy a malacod ugyanúgy egy egyéniség, mint te vagy én, és lehet hogy mondjuk butább, akkor ez az egész nehezen, vagy egyáltalán nem fog működni. DE szerintem egyébként tök fölös ilyen ultra trükkökre rákényszeríteni a malacot, sokkal többet ér, ha van egy közös nyelvetek, értitek egymást és nem jutalomfalatért, csak mondjuk szimplán szeretetből ugrik fel az öledbe ha hívod.


Fontos: Ne próbáld szavak által idomítani! Valószínűleg egyedül a hangsúlyt fogja érzékelni és sosem köt össze egy szót egy trükkel.

2015. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!