Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi tápot adjak az óriás...

Mennyi tápot adjak az óriás kosorrú nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Van előtte széna egész nap (amit nem igen eszik, ez az egyik ok, amiért a kérdést kiírtam) és víz természetesen, napi 1-2 órát kint van az udvarban szabadon, ahol ugye sok a fű, a gaz, amit legel. Bár alapból is tartozik a házához zárt kifutó, ami a füvön van, de ott ritkán eszik, mivel a füvet nem szereti, csak a gazokat, ami ott nincs. Meg nagyjából úgyis kiszárította már azt a részt, több a sima föld. Mindezek mellett kap napi 3/4 pohárral tápot (2 dl-es a pohár, és annak a 3/4-e). Zöldséget/gyümölcsöt csak ritkán kap, pár hetente néhány falatot. Nem tudom, ez így jó-e. Mennyi tápot kellene adnom neki?
2015. ápr. 26. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Napi 1-2 deci táp és SOKKAL!!!! több zöldség!
2015. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké. Most írna valaki olyan is, aki tényleg ért a nyulakhoz? Már bocs, nem akarok szemét lenni, de nem kell neki több zöldség. Nem hizlalni akarom, hanem egészségesen tartani. Így is épp elég zöldet eszik. Sokat is. Illetve a tápjában is van mindenféle mag és vitamin. Felmerült bennem a kérdés, hogy nem adok-e túl sok kaját neki, mert a szénát egyáltalán nem eszi, pedig az lenne a fő tápláléka. (és nem a széna fajtája a gond)
2015. ápr. 26. 16:44
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Abból, hogy azt írtad, hogy ki szoktad engedni legelni arra következtetek, hogy kertes házban laksz. Régen nyuszikat tenyésztettem de most már sajna nincs. Én sima nyúltápot adtam nekik búzával keverve. ezt táposnál be lehet szerezni és olcsóbb is mint az egészségtelen kotyvalékok a díszállat boltban. Igaz egy kicsit hizlal a táp, ezért kell neki több zöldséget és gyümölcsöt adni. Nem értem miért oltottad le az előttem lévő válaszolót Teljesen igaza van. Kicsit el vagy tájolódva ha azt hiszed, hogy a boltban megvásárolt vacakok milyen jók a nyuszinak a zöldség és gyümölcs helyett. És elégé érdekes volt, hoyg te teszed fel a kérdést és válaszolnak aztán te cseszed le pedig neki van igaza. Ez olyan mintha te ennél pár hetente húst(ja és csak pár falatot). Az előttem szóló csak segíteni akart neked. Nem a zöldségek hizlalnak hanem az a 4 betűs barna amivel eteted amit márkás tápnak hívsz. Nyugodtan adhatsz neki minden nap 1-1 répát, vagy almát(mag nélkül). A krumplival kell vigyázni, mert az puffaszt és ha túl sokat adsz meghalhat. Egy nyúlnak nem széna kell és olyat még nem is hallottam, hogy márkája van a szénának. Elmondjam mi a széna?Szárított fű. Megfogsz egy marék füvet az udvarban és kirakod a napra száradni és kész a szénád. Aztán nem is került pénzbe. És a megspórolt pénzből vehetsz neki répát, káposztát stb. Mondom minden nap kell neki zöldség. Bocsi ha kicsit bunkó voltam de az előző válaszolóhoz te is az voltál, pedig igaza van.
2015. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs, nem akartam bunkó lenni senkivel. De szerintem akkor sem kap kevés zöldséget, gyümölcsöt. Illetve keveset kap, de ez így elég is, mert mellé minden nap legel egy csomó növényt, pedig ha túl sok zöldet eszik, az nem olyan jó. Ja és írtad a káposztát, amit szinten nem nagyon ehet, illetve szabad adni neki, de csak óvatosan, mert sok nyúlnál veszélyes lehet (ahogy a legtöbb k betűs zöldség). Természetesen tudom, hogy a bolti táp nem túl jó. Ezért kérdezem, hogy nem kap-e túl sokat belőle. Amúgy én is sima nyúltápot adok neki, amit keverek egy kis "márkás" táppal (amiben van mindenféle mag meg vitamin is). De csak mert nem tudtam, melyik a jobb (vagy inkább rosszabb), ezért vegyesen kapja. Ami viszont meglep, hogy nyulakat tenyésztettél, és azt mondod, nem kell nekik széna?! Az a fő táplálékuk kéne hogy legyen! És bár szerintem is tök hülyeség, de van egy csomóféle széna.
2015. máj. 3. 14:13
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, képzeld volt egy csomó nyuszim (100-150 db és mindig újítva volt az állomány vagyis volt kb 10 anyanyuszi és mindig születtek az újak. Amúgy te ezt tényleg elhiszed ezt a k betűs vackot? Amúgy ne haragudj de ez a tengeri malacoknál van. A széna pedig nem házi nyúlnak való. És tudod mit ne hidd el, hogy kell neki a zöldség akkor inkább ne adj neki enni se, mert akkor nem mindegy?
2015. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért hiszem el, mert 10-ből 10 oldal és könyv is ezt írja.
2015. máj. 3. 19:52
 7/14 anonim ***** válasza:

Hogy lehet valaki ennyire sötét?

Te is csak pár hetente eszel húst?Persze ha vega vagy akk tök mindegy.

A zöldségek azért kellenek mert a vitaminok vannak benne és rágás közben koptatja a fogát.

2015. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__6822754-k..

A fogát koptatja mással is, sokkal jobban, mint a zöldséggel. A vitaminok miatt adom neki, ami van elvileg a tápjában is, de nyilván a zöldség/gyümölcs sokkal jobb, egészségesebb. Viszont ha túl sokat kap, az nem jó neki.

2015. máj. 3. 20:13
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjuk a dolgot. Nem azt írtam, hogy ne adj neki szénát, csak azt , hogy adj neki több zöldséget, mert az nem árt neki és a táp hizlal nem a zöldség. Kicsit nehéz a felfogásod.
2015. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt mondtad, a nyúlnak nem széna kell és hogy a széna nem házinyúlnak való. Lehet, hogy nehéz a felfogásom, de a tied sem jobb. A zöldség és a gyümölcs is hizlal, bár nem annyira, mint a táp. Ezt én is tudom. De a túl sok zöld akkor sem tesz neki jót, olvass utána, vagy kérdezz meg mondjuk egy állatorvost.
2015. máj. 3. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!