Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 12 hetes dzsungáriai törpehörc...

12 hetes dzsungáriai törpehörcsögöt kézhez lehet még szoktatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy hete vettem egy törpehörcsögöt ami akkor volt 11 hetes.Ez az első alkalom, hogy rágcsálóm van. Az üzletben nagyon aranyos volt, egyből a kezembe mászott. Viszont mikor hazahoztam harapóssá vállt. Nem harap vadul, inkább kóstolgat, de ez teljesen lehetetlenné teszi azt, hogy kézbe vegyem. Amióta hazahoztam még nem is vettem ki a terráriumból, csak azon belül simogattam, mert azt hagyja. Hogyan tudnám elérni, hogy ne harapjon és kézbe vehessem? Az, hogy ételszagot érezzen a kezemen szinte teljesen kizárt. Próbáltam már kézből is etetni, az sikerült, de persze utána megint az én kezem kóstolgatta. Kezdek kicsit elszomorodni e miatt. :/

2015. máj. 13. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, milyen a természete, és főleg attól, hogy korábban hogy bántak vele / foglalkoztak-e vele eleget. Általában azt szokták mondani, hogy 3 hónapos korukra kifejlődik a személyiségük, és onnantól kezdve egyre nehezebb változtatni rajta, de persze nem reménytelen. Kezdésnek egy jó videó:

https://www.youtube.com/watch?v=_qwxJLw7l24

Ha nem javulna pár hét alatt a helyzet, akkor próbáld ezeket:

https://www.youtube.com/watch?v=527Fy1V2CZA

2015. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. máj. 13. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiatal, 4 hetes egyedet kellett volna venni, mert innentől kezdve lehet őket nevelni, kézhez szoktatni. És kereskedésből amúgy sem ajánlatos vásárolni, inkább tenyésztőtől, mert tenyészetben sokat foglalkoznak velük, kereskedésben semmit. De azért kitartást hozzá! :)
2015. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szerintem kézhez tudod szoktatni. A mostani hörimet én 10 hetesen vettem kereskedésből és ott tényleg nem foglalkoztak vele nekem meg se állt amikor haza hoztam mindig csak harapott meg hangot adott ki. Sikerült kézhez szoktatnom nagyon sokat foglalkoztam vele volt hogy 1,5 órát álltam a ketrec mellett mire a tenyeremből evett. Sokáig féltem is tőle és akkor harapott de mióta én sem tartok hogy megharap nem is csinálja. Kitartás sikerülni fog csak meg kell hogy szokja az új környezetet és az illatodat is :D
2015. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!