Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most vettem Dzsungáriai...

Most vettem Dzsungáriai Törpehörcsögöt, és lenne egy-két kérdésem!? [ lent ]

Figyelt kérdés

Kérdéseim:


- Ehet maximum egyszer egy kis csokit?

- Ihat gyümölcslevet? [ 100%-osat ]


Összetettebb kérdéseim:


Félek: Mitől van az, hogy nem nagyon isszák a vizet? [ két darab törpehörcsög, nőstény ]. Golyós adagolójuk van, de nem nagyon használják.


A ketrecükben van egy kis házikó, a fél napot benne töltik. Rosszat jelent?


Hogyan lehet kézhez szoktatni? Elég buta kérdés, tudom, mert ma vettem. Hogy lehetne azt megcsinálni, hogy ha kiveszem őket, akkor ne szökjenek el, ne fussanak el, hanem megálljanak egy helyben? Meglehetne csinálni, hogy például kiveszem őket, és pihenni szeretnék, akkor ott maradjanak a mellkasomon?


Elég buták a kérdések, de még most van először hörcsögöm.


Előre is Köszönöm!


2014. nov. 29. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Csokit ne adj neki az nem természetes táplálék! Ha tényleg 100%os akkor ihat, de ugyan, minek? Adjatok neki inkább igazi gyümölcsöt.

Lehet, hogy még félnek. Mindenesetre nem árt, ha egy fémedénybe raksz be nekik külön vizet is, illetve ellenőrizd, hogy az itató működik-e.

Legyen inkább nagy házikójuk, olyan kell nekik ;) Egyébként nem rossz jel, mivel éjszakai állatok.

2014. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

és meglehet őket úgy szelídíteni, hogy ha kiveszem őket, akkor ne szökjenek el? vagy úgy, hogy ha rárakom a mellkasomra, akkor nézzék velem a TV-t? :))


komolyan kérdezem!:)


Köszönöm a válaszodat!

Jöhetnek még az utóbbi kérdésemre!:D

2014. nov. 29. 18:26
 3/17 anonim ***** válasza:
Persze, meg lehet! De nem tudom elmagyarázni, hogyan. Ezt neked kell érezned.
2014. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Még jöhetnek tanácsok!:)

2014. nov. 29. 18:53
 5/17 gyevickie ***** válasza:

Csokit semmiképp se adj neki, a kakaóban lévő teobromin számukra halálos méreg (kutyáknak is)!

Gyümölcslétől nagy valószínűséggel hasmenést kapnának. Inkább tényleg 1-1 szeletke friss gyümölcs. Külföldi, melegházi dolgokat ne adj nekik így télen, inkább almát, répát, sütőtököt, petrezselyemgyökeret, zellert, céklát, mosás és pucolás után!

Az nem baj ha a házukban vannak, egyrészt félnek, másrészt éjjeli állatok, nappal alszanak és estefelé kezdenek mozogni.

Itatóra szerintem rákapnak előbb-utóbb, de nagyon keveset isznak, lévén pici állatok, nem biztos, hogy szembetűnő lesz a fogyás az itatóból 1 nap alatt.

Szelídítés: mikor ébren van és aktív próbálgasd finom falatokkal elnyerni a bizalmát. Ami általában beválik: pici sajtdarab, dió, mogyoró, sózatlan szotyi, szárított lisztkukac. Lényeg,hogy ilyeneket eleinte máskor ne kapjon, csak szeliditéskor, legyen különleges egy-egy ilyen alkalom. Legyél türelmes és fokozatos, neki kell megtennie a lépést feléd, tehát ne akard mindjárt elsőre megmarkolni. Akkor már jó úton haladsz, ha elveszi a csemegét a kezedből. :) Utána lassan meg lehet próbálni, hogy belemásszon a kezedbe a kajáért.

Remélem tényleg 2 nőstény, mert ha az egyik fiú akkor szaporodni fognak elég szépen. Ha tényleg 1 neműek, arra nagyon figyelj, hogy ha elkezdik egymást zaklatni, kergetni, verekedni, akkor szét kell őket választani 2 külön ketrecbe. Sajnos a hörcsög nem társas állat, ahogy felnőnek meg amikor a nőstények ivarzanak (14-16 naponta), kitörhet köztük háború, ami sebekkel, esetleg halállal végződik. Remélem ők nem lesznek ilyenek és sok örömet fognak okozni! :)

2014. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen!


Az egyik törpehörit kivettem, és egy picit megnyomtam. [ tényleg picit ]


Azóta bent van a házában, és falatozik. Lehet, hogy csak megijedt, vagy valami komolyabb?

2014. nov. 29. 20:32
 7/17 anonim válasza:

Csoki, gyümölcslé semmiféle képpen,inkább rendes gyümölcs, zöldség, azt szeretni is fogják. Nem vedelnek az én hörcsögeim is csak ritkán isznak és még meg kell szokniuk az új környezetet. Az teljesen normális hogy a fél napot a házban töltik mert éjszakai állatok.

Szagoltasd meg velük a kezed és várd meg amíg odabújnak hozzád és a kezedbe másznak, szerintem ez a legjobb kézhez szoktatási módszer.

Ha csak nem dermednek félelmükben nem arról híresek hogy sokáig bírnák egy helyben.

2014. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
meglehet velük szoktatni, hogy a mellkasomon maradjanak? :)
2014. nov. 29. 21:23
 9/17 anonim ***** válasza:

várj... két darab nőstény egy ketrecben? :( az úgy rég rossz!

meg fogják egymást ölni! a dzsungik magányos állatok, akitől vetted nem mondta ezt?


egyébként sokat alszanak a hörik, éjszaka aktívak

2014. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az eladó, illetve az egyik ismerősöm ezeket mondta:


- két fiú dzsungi nem fér el egymástól, mert verekednek

- két lány nyugodtan mehet egymás mellé

- van olyan hörcsög, hogy ha egyedül van, akkor depressziós lesz

- a lány törpehörik nem annyira büdösek.


13/F


:DDDD

2014. nov. 30. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!