Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért dobbant a nyulam?

Miért dobbant a nyulam?

Figyelt kérdés
Elvileg azért, mert fél, ideges, ugye? Így tudom, ezért sajnálom szegényt, mert ezek szerint elég gyakran fél. De mégis mitől? Nem értem. Kint van de van egy háza, van zárt kifutó része is, ahová be van zárva éjjelre meg ha nem vagyunk vele. Nem tud bemenni semmilyen vadállat oda. Van a kifutóból egy kis lépcsőféléje az emeletére, ami minden oldalról fából van, zárt, ott nyugiban lehet. Vagy lehetne.. de ott fent (is) szokott dobbantgatni. Nem látom, de hallom. Kinézek, nincs kint semmi és senki. Ma először láttam is, nem csak hallottam a dobbantást. A lenti kifutóban volt, mozdulatlanul figyelt valamit, kint álltam tőle pár méterre, és dobbantott egyet. Utána odamentem de maradt ugyanolyan mozdulatlan, figyelt valamit, pedig tényleg semmi nem volt sehol. Most oda se jött hozzám, csak nézett valamit. Tőlem amúgy nem fél, ált. mindig odajön, barátságos. Nem tudom mitől ijed mindig meg és mit tehetnék, hogy ne kelljen így élnie, mert gondolom ez nem túl jó neki.
2015. máj. 14. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
de baba egyém is szokot néha a lakásban már 7éves ❤
2015. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:

Azért, mert nyúl, és a nyulak ezt csinálják.

Nem hinném, hogy kizárólag félelemből.

2015. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobb a hallása a tiédnél és megijeszthetik távoli állatok hangjai, vagy a szél fújása vagy akármi amit te nem hallasz, de ő igen. Az én nyuszim benti de éjjel ha árnyakat lát mozogni attól is megijed, elég félős.

Egy nyuszid van egyébként? Lehet hogy ha többen lennének nyugisabb lenne a helyzet... de ebben nem vagyok biztos, csak elvileg a nyuszik társas állatok. Apumnak 10nél több nyula van és azt mondja náluk nem szoktak dobogtatni... vagyis csak ritkán, pedig azok is kint vannak.

2015. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy csak akkor csinálják, ha valami bajuk van, félnek, mérgesek, idegesek stb. De nem biztos, hogy jól tudom, csak mindenhol ezt olvastam.

Amúgy eddig egy volt, ma jött a másik, majd holnap megpróbálom őket összeszoktatni, remélem szeretni fogják egymást:) Az új jövevény egyelőre nagyon fél, a dobozból se mer kijönni, amiben elhoztuk.

Mindenesetre én csak azt szeretném, ha jól érezné magát:)

2015. máj. 14. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül félelemből csinálja. Mert párzáskor is csinálják a bakok. ;) Meg ha van egy alomnyi kisnyuszim akkor a bakok már süldő korukban csinálják, erről szoktam tudni hogy na már megint sok a bak az alomban, mert csak úgy huppog az egész ketrec. Ez egy 9 "szobás" 2 méter magas, 2,5 méter hosszú ketrec, ugyhogy eléggé tudnak. És ők biztos nem félnek, sokan is vannak és zárt biztonságos helyen vannak. :)
2015. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De még nem is ivarérettek és mindkettő lány amúgy.
2015. máj. 14. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az enYém nem félelemből, hanem figyelemfelkeltésből csinálja. Lenn van a padlón a kettec és amikor unatkozik dobbant hogy foglalkozzak vele. Kinyitom a ketrecét meg a bejárati ajtót és fut ki a kertbe.
2015. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!