Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulak ismerkedése - ez jót...

Nyulak ismerkedése - ez jót jelent?

Figyelt kérdés
Ma ismerkedett meg a két nyuszim először. A nagyobb szaglászta az új jövevényt, a kicsi félt tőle, a sarokba húzódott. A nagy nem bántotta, később el is ment tőle, nem foglalkozik vele. Néhány bogyót elszórt, gondolom jelöl. Nem bántják egymást. (2 lány) Most akkor ez jó? Egy "ketrecben" lesznek tartva. Merjem őket már ma egybetenni éjjelre is, mikor nem vagyok ott? (amúgy a ketrec egy hatalmas kifutós nyúlház kint)
2015. máj. 15. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre jó, de valtozhat a helyzet, ha mindketten ivarérettek lesznek.
2015. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez jó jel, de még ne tedd őket éjszakára egybe.

előfordulhat, hogy a régi nyulad védeni fogja a területét, ezért mielőtt betennéd a kicsit ezettel mosd át a házat( nekünk is fából vana házuk de nem lett semmi baja) a kifutóról szedd össze a nyúlürüléket, szórj egy kis földet rá, ha esetlegg mozgatható tedd arrébb. A nyulakat egyszerre helyezd a kifutóba, de figyelj! Lehet, hogy egy kicsit verekedni fognak, ez csak a rangsor kialakítása. DE HA AZ EGYIK NYÚL VÉREZNI KEZD, SZŐRPAMACSOK RÖPKÖDNEK, HANGOSAN VISÍTANAK,külön kell szedni őket. A legjobb, ha éjszakára "kicseréled" őket tehát ketrecváltás a nagy megy a kicsiébe a kicsi a nagyéba. Cserélgesd őket 2-3 napig aztán a fent említett módon semlegesítsd a leendő helyüket.

Sok sikert! :)

2015. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt mondta egy ismerősöm, hogy ha egyszer összeengedtem őket, hagyjam is együtt, mert ha szétvàlasztom őket aztán megint találkoznak újra kell kezdeniük az ismerkedést előlről. Szóval hagytam őket éjszakára. Reggelre nem volt semmi gond, most együtt esznek, alszanak. A kicsi még néha megijed a nagytól ha megurgik vag valami , de már azért bátrabb sokkal. Eddig nem bántották egymást. Az az ismerősöm azt is mondta, hogy még lehet harcolni fognak hogy a rangsort tisztázzák, ez a normális. Csak akkor szedjem szét őket, ha valamelyikük komolyabban megsebesítené a másikat (hogy vérzik), de a szőrtépés, kisebb harapás, egymásra ugrás nem gond. Ha nem csinálják sosem fog tisztázódni a rangsor. De azért én remélem nem lesz gond, maradnak ugyanilyenek egymással mint most.
2015. máj. 16. 15:03
 4/5 anonim válasza:

Én azt ajánlom hogy ivartalanítsad őket, mert most a nagyobb az úr, DE ha a kicsi is ivaréret lesz, abból nem lesz köszönöm....a barátnőm állatorvos és nem rég ment házhoz mert a kicsi ivarérett lett és úgy verekedtek hogy az egyik letépte a másik nyúlnak fülét, úgy kellett visszaplasztikáznia! De előtte míg nem lett ivaros ők is jól elvoltak....csak a hormonok. A nyuszik ha nem tenyész nyuszinak tartja valaki, aza jó a mindenképpen ki ivartalanítják, mert a hormonok miatt szinte semmi nyugtuk nincsen. Folyamatosan a hormonok hergelik... Ráadásul a lány nyuszik ha ivarérés után pár éven belül nem lesznek befedeztetve akkor gennyméhűdést, méhgyulladást kaphatnak, ami álvemhességnek látsz, és közben belehalhatnak!

Vigyázz velük..

Amúgy az a nyuszi amelyik ki van ivartalanítva az tovább is él!!!

Nekem 2 nyuszim van egy éves ivartalanított nyuszi és most januárban kapott egy barátnőt, aki most lesz ivartalanítva. Ők mikor meglátták egymást szerelem első látásra, öröm tánc meg minden, de még így is kb. 1 hétig szoktattam egymáshoz őket és csak utána voltak egy ketrecben.

Itt vannak :) : https://www.youtube.com/channel/UCHcUR6CddGUMoCRURRJL5Lg


Ottóka (barna tömzsi) és Pankácska (fehér, vörös foltos lógó fülű kicsike)

2015. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Rosszul írtam, Ottóka már 2 éves :D

Lemaradt a 2-es szám :))))

2015. máj. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!