Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet a következőket adni egy...

Lehet a következőket adni egy Dzsungáriai törpehörinek?

Figyelt kérdés

Száraz kenyér

Uborka

Alma

Az almát meg kell hámozni vagy nem muszáj?



2015. máj. 16. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:

igen lehet , ha jol tudok K betuvel kezdodo zoldsegeket/gyumolcsoket nem szabad neki adni mert felpuffad.. esetleg meg repat adhatsz neki:)

mi megpucoltuk mindig :)

2015. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

friss, lédús zöldtakarmányok, gyümölcsök és főzelékfélék egészségesek és jól kiegészítik a hörcsög étrendjét. Értékes vitamin- és ásványi-anyag tartalma miatt alaptakarmánynak is számít, mert a hörcsög szempontjából létfontosságú. Legkézenfekvőbb megoldás, ha a háztartásban egyébként is rendszeresen jelenlévő zöldségekből és gyümölcsökből válogatunk: sárgarépa (zöldje mérgező), uborka, paprika, paradicsom (zöldje mérgező), kukorica, édeskömény, cukkini, tök, eper, szőlő, alma, dinnye, retek, fehérrépa, zeller, brokkoli, paraj. Az endívia és a saláta csak kis mennyiségben adható, ha lehet inkább kerüljük.


elso vagyok, kerestem egy jo cikket hatha ez segit!

2015. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

száraz kenyér: jó neki, mert kopik tőle a foga (a háztartási keksz is adható ilyen céllal)

uborka: a héját le kell hámozni, anélkül adható

alma: magja mérgező, azt ne add oda neki, és hámozd meg


de ne csak ennyit adj neki, ez egyáltalán nem változatos!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.

Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.

A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat! Én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)! Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak. Minden gyümölcsöt és zöldséget meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni. Nem ajálnott "k" kezdőbetűjűeket adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazóktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak. Véleményem szerint a Versele Laga márkájú magkeverék a legjobb, mivel ez nem penészes, sem molyos. A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, tejföl, túró, főtt tojásfehérje.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele. A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2015. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy inkább zöldséget kapjon, gyümölcsöt csak heti egyszer, mert a gyümölcsnek magas a cukortartalma, így hajlamosak lehetnek cukorbetegségre, ha sokat kapnak.
2015. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Száraz kenyeret csak heti 1-szer adj neki, mivel hizlal.

Háztartási kekszet is adhatsz neki heti 1-szer meg diót is valamint keményre főtt tojást, trappista sajtot, túrót, tejfölt, főtt borsót, főtt rizst.


A gyümölcsöket és zöldségeket hámozd meg és magvald ki, előtte meg jól mosd meg.

Változatosan kapjon belőlük, alma az alap, az minden nap legyen neki valamint sárgarépa is úgy szintén, uborkából is, paradicsomból is.

Mindent kaphat zöldségekből és gyümölcsökből kivétel a retek, citrom, hagyma, krumpli, karfiol, bab, karalábé. Ezeket tilos adni nekik!!


Minden nap nagyjából azonos időben etesd és mindig vedd ki tőle a tegnapi megmaradt zöldségeket-gyümölcsöket és frissre cseréld. A másik tányérjába pedig adj neki dzsungária törpehörinek megfelelő magkeveréket, a Versele Laga termékét ajánlom!

Jutalom falatról is gondoskodj, pl. drops (lehetőleg cukormentes), szárított banán....stb.stb.

2015. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem tenyésztő mondta, hogy almát (és egyáltalán gyümölcsöt) csak heti egyszer kaphat, mert cukorbeteg lehet a höri, ha sokszor kap. Tehát főleg zöldségeket kell nekik adni, gyümölcsöt csak heti egyszer!
2015. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És a fajta neve amúgy dzsungáriaI törpehörcsög... Amelyik tulajdonos ennyit sem tud a saját hörcsögéről, attól én egy tanácsot sem fogadnék meg...
2015. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem szíriai aranyhörcsögeim vannak, már rengeteg volt eddig is (28) és senki nem volt cukorbeteg, pedig napi szinten kapnak gyümölcsöt is.
2015. máj. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó, régebben én is adtam, amikor ezt még nem tudtam, viszont nem árt az óvatosság. Ha hirtelen látványosan sokat iszik, akkor az utalhat cukorbetegségre.
2015. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!