Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek arról, hogy...

Gyümölcskosár kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy tengeri malac mennyire szereti a függőágyat?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves fiú malackám nagyon aranyos imádjuk őt. Ma készitettem neki egy klassz függőágyat. Csak egyszer próbálta ki, még nem használja. Szerintetek mennyi idő kell neki mire megszokja az újdonságot, és mikor fogja használni? Amúgy nem azért csináltam neki mintha unatkozna, mert naponta kétszer is kiteszem az ágyamra plédekre had szaladgáljon csak nagyon megtetszett a neten ez az ágy. És játékokat milyeneket lehet késziteni házilag? Vagy nem érdemes nem játszana velük? Mindent megszeretnék neki adni, mint a többi állataimnak is. Régebben is voltak malackáim de akkor még nem voltak ilyesmik "divatban". Tényleg ennyire szeretik a malackák ezt a függőágyat? Vélemények, ötletek?
2015. máj. 17. 22:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Dicséretes, hogy ennyire törődsz vele. :) A mieinknek ugyan nincs, de sok fórumon olvastam, hogy szeretik, főleg, ha puha. Vannak, akik fürdőszobaszőnyegből vágott darabbal terítik le a házikó tetejét is. Ne aggódj, hamar megszokja, egy hét múlva ki se száll majd belőle. Ha fel tudod úgy rakni, hogy alá is beférjen, az a legjobb. Játéknak mi csörgős lasztit készítettünk, egy darabig elrugdosták, de már megunták. Kinder tojás belsejébe tettünk kis műanyag golyókat (öcsémnek rengeteg van, szerette az airsoft fegyvereket).

Amikor kiveszed, csinálhatsz neki labirintust, mi régi, kihajtogatható gyerekkönyvekből szoktunk. Nálunk szeretik a jutalomfalatos labdát, amibe kaját lehet tenni, és ha megfelelően gurítgatja, akkor kipotyog belőle. Ilyesmit csinálhatsz, ha wc-papír gurigát tömsz ki papírral és abba rejted bele.

Felkötözhetsz magasra szénát is, vagy valami jutit, úgy, hogy éppen elérje. Amúgy nem nagyon szeretik a játékokat a mieink, de a bújókákat igen. Javaslok egy másik malacot, ők sokkal jobban lefoglalják egymást, mint ahogy mi le tudnánk őket. :)

2015. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen a függőágyat úgy készitettem neki, hogy alá is tudjon bújni. A kis faházát is én csináltam neki. Ezek a játékok jó ötletnek tűnnek megfogom neki csinálni. Akkor megnyugodtam hogy úgy megszereti, hogy ki sem jön majd belőle. Egyenlőre alá bújik. Óvatosan rátettem, hogy lássa mi az, de még lejött róla. Egyszer magától is rámászott. Azért az érdekes, hogy képesek magasabbra is felmászni. Én puha régebbi ülőpárnából csináltam neki. Igen én is gondoltam másik malackára tudom, hogy társas lények, de ezért is foglalkozom vele sokat, hogy ne unatkozzon és az a baj, hogy 2 malackának kicsi lenne a ketrec. Nekem egyépként már volt régebben egyke malackám, és jól elvolt. Persze hogy ennyire törődöm vele hiszen azt gondolom aki szereti az állatokat az mindent megad nekik, vagy ha valaki nem szereti őket ne tartson állatokat, nincs igazam? Véleményem szerint csak felelősségteljesen lehet tartani őket. Neked hány malackád van?
2015. máj. 17. 22:39
 3/17 anonim válasza:
Ezek az állatok nagyon kíváncsiak, mindent megszaglásznak megkóstolnak, és biztosan megfogja szeretni csak kell egy ki idő utána szeretni fogja, és szeretik az újításokat és a sok szabad mozgást, hogy "kutathassanak" :D Nagyon aranyosak. Szeretnek futkározni.
2015. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon aranyos kis állatok! Hát remélem hogy megfogja szeretni hamarosan a kis függőágyát! Az biztos, hogy nagyon kiváncsiak az enyém is mindent megkóstol. :) Ma reggel a kis új ágyára tettem a reggelijét de édes volt csalódottan látta, hogy nem a megszokott helyére tettem neki! :) Ezért feltettem a függőágyára, hogy lássa kapott enni. :)
2015. máj. 18. 09:56
 5/17 anonim ***** válasza:
Az a lényeg,hogy alacsonyra tedd neki a függőágyat,hogy ne kelljen felugrani rá,mert attól elbizonytalanodik,félni fog belemenni. Ha szinte csak rá kell sétálnia,akkor szivesen kipróbálja . Egyébként tényleg szeretik,tapasztalat. De hamar rá is unhat.
2015. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekünk jelenleg kettő van. Az öreglány nemrég ment el sajnos, pedig neki hoztuk a társaságot még két éve, mikor egyedül maradt. :) Igazából maximum 15 centi magasságba javasolt tenni a "felmászós" dolgokat, úgyhogy annyira magasra azért nem másznak, de nálunk pl a ház mindig üres, a tetején szoktak tömörülni, meg feldöntik és beleállnak. Ők ilyen furák. :) A wc-papír gurigával arra vigyázz majd, hogy a pofijuk széles, és beszorulhat, célszerűbb rövidebb darabokra vágni a gurigát, mondjuk felezni vagy harmadolni.
2015. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én kb: 10 cm-es magasságra tettem neki a függőágyat remélem az nem túl magas. Bele tud menni mert tegnap pár pillanatra bement magától, de le is jött. Remélem nem fog benne félni.És csináltam neki régi papir kartonból egy hosszú hengert, amibe kényelmesen belefér. Tettem bele neki füvet, és lóherét a kertből azokat imádja de egyenlőre ettől is idegenkedik. Mondjuk nem csodálkozom ezen, mert az előzö gazdijától 3 évesen kaptam, és ott csak ketrece volt semmi több. Persze hogy furcsák neki ezek a dolgok. De remélem van rá esély, hogy ezeket megszeresse.
2015. máj. 18. 13:33
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem használja a kis függőágyát, lehet nem is fogja már? Inkább alá bújik. Esetleg tegyem neki még lejjebbre, magas a 10 cm?
2015. máj. 20. 09:46
 9/17 anonim ***** válasza:
Hm, mivel már belemászott, szerintem a magassággal nincs baj, megpróbálhatod lejjebb tenni, de csak annyira, hogy még beférjen alá, mert úgy látom, azt szereti. :) Inkább próbálj varrni rá egy "tetőt", mert lehet, hogy az a baja, hogy nincs fedél a feje felett, ezért nem érzi biztonságosnak. Ha ez sem válik be, akkor az is lehet, hogy a lengés a baja, biztos van olyan malac, ami a stabil talajt szereti. Ne add fel, az a lényeg. Ha sehogyan se válik be, összevarrhatod a két szélét, és kifeszítheted kétoldalt, a földre téve, így egy alagutat kap a coci, ami stabil talajon van. :)
2015. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Még lejjebb tettem neki szinte csak rá kell sétálnia, és alá is tud bújni. Amióta van függőágya azóta jóformán nem is megy be a kis házikójába a kis huncut. :) Mondjuk reggelente mikor látja, hogy kimegyek akkor beleugrik, és úgy kéri a kaját! :) Ezt bezzeg megtanulta. :) De amikor kap enni utána lejön róla. Hát bújócskázni azt nagyon szeret. Csináltam még neki régi kemény papirokból egy hosszabb hengert amikor kiteszem az ágyamra szaladgálni őt abban belebújik, és ki-be rohangál benne. Erre már rájött milyen jó. És van egy csörgős kis labdája is azt is lökdösi néha. Szerintem az is lehet a baj, hogy az előző gazdijánál csak a ketrece volt semmi más. A kis faházikóját is én csináltam neki amit nagyon szeret. Igy gondolom most túl sok az újdonság neki. De remélem a kis függőágyát is fogja használni pihenésre is én mindenesetre nem adom fel! :)
2015. máj. 22. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!