Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi nulláról kezdve...

Törpenyuszi nulláról kezdve mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Lányomnak szeretnék egy nyuszit mert elszökött a 4 éves kutyánk. Nem akarok uj kutyát.

Tehát szeretnék egy nyuszit ketreccel evő ivó nem tudom mikkel , ami kell neki.

Szeretném az udvaron tartani, persze csak nyáron. Télen bent.

Mit kell veni, és kb mennyi lesz árban a vége?

nyul mennyibe került? terrec menniy? stb....

köszi



2015. máj. 18. 08:50
1 2
 1/13 anonim válasza:

-Ketrrec(5000) a fennttarttás havonta(3000-4000ft)

-nyúl(változó) Meg persze sétáltatni kell!!!

-szalma(600-700ft) Jó beszerzést!!

-nyúltáp(500-1000ft)

-alom(2000ft)

-itató(500ft)

-etető(500ft)

2015. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a nyuszit tenyésztőtől érdemes venni, nagyjából 3-5 ezer környékén már lehet kapni mindenfélét. a helye (csak a benti ketrecet tudom) min 100*50es legyen, ilyenből teljesen felszereltet lehet kapni már 12-15 ezer környékén, ha ügyesen keres az ember. a nem felszerelt van már 9-10 ezer környékén is, de cuccokkal együtt ugyanannyira jön ki nagyjából. a kaja, alom havi szinten nem vészes árú, pár ezerből megvan. oltásra kell vinni a nyuszit évente, az is hasonló költség. a nyuszi is sok foglalkozást, törődést igényel, érdemes utánaolvasni alaposan, mielőtt beszerez egyet az ember.
2015. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30 körül. Nyuszival, oltással, mindennel.
2015. máj. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

és milyen fajtát érdemes venni?

mármint milyen fajta nyulat?

2015. máj. 18. 10:25
 5/13 A kérdező kommentje:

neten találtam használt ketrecet wc vel meg itatóval 5000ft-ért nagy méretben de használt. Szabad ezt megvenni? Lefertőtleniteni persze.

Véleméyn? Vagy csak ujat?

2015. máj. 18. 10:37
 6/13 anonim ***** válasza:

ha nincs hibája, és tényleg megfelelő a mérete, akkor szerintem nincs akadálya, meg szabad venni.

nekem holland lógófülű nyuszim van, ők kicsit nagyobbak, de amúgy nagyon aranyos mindegyik nyuszi :) esetleg még a Bunny Rescue-tól (facebookon ezen a néven meg lehet találni őket) lehet örökbe is fogadni felnőtt nyuszit :)

2015. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Itatóból én vennék újat, de a ketrec ha nem sérült, és persze rendesen ki van tisztítva, fertőtlenítve, miért ne.

Viszont ha jól sejtem, most benti ketrecre gondolsz. A kintiek mások, hiszen bírniuk kell az időjárást, ezért drágábbak is. Valamint ott is biztosítani kell neki a biztonságos mozgást, amihez még külön kell neki egy elkerített kifutórész, amit sem átugrani, sem alatta kiásni nem tud.

Törpenyuszik amennyire látom tenyésztők hirdetéseit, kb. 8000 Ft-tól kaphatóak. Írta itt vki olcsóbban, de annyiért inkább szaporítós vagy állatkereskedésből származó nyuszit lehet kapni, aminek több veszélye is van:

- nem is törpenyúl, jóval nagyobb lesz, mint amilyennek mondják,

- keverék, aminek különféle egészségi kockázatai vannak, rosszul nő a foguk, ezért állandóan orvosi kezelésre szorulnak

- félősek, ijedősek, akár úgy bestresszelhetnek, hogy a hazavitel utáni reggelen egy halott kisnyuszit találtok a ketrecben.


Tehát mindenképp tenyésztőt keressetek, ahol már kiskorukban is szoktatva vannak kézbevételhez, alomhoz, stb. Egészséges kisállaton sohasem szabad spórolni.


Mellesleg a kutyát is lehetne keresni, hiszen nyilván van benne chip - ugyebár kötelező, és feltételezem törvénytisztelőek vagytok -, tehát ha befogják valahol, be tudják azonosítani a gazdát.

2015. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt azért én még hozzátenném, hogy az oltás amit be kell neki adatni az lehet 2000 ft-tól akár 6000 ft is. változó, hogy hol mennyi. Ezt az oltás fajtájától függően évente vagy félévente kell beadatni, ha nem akarod, hogy így nézzen ki: [link]

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha beteg lesz elég drága az orvos, egy bélleállás akár 20 000 ft-ba is kerülhet és akkor talán még nem mondtam sokat. Szóval ezeket is figyelembe véve gondold át, hogy biztos nyuszit akartok-e :)

2015. máj. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

tegnmap 12.50

feltételezésed helytálló, chipes a kutya de lévén, hogy nem gps:) max akkor lesz meg a kutzya ha valaki beviszi egy orvoshoz ahol leolvassák melyre igen kicsi az esély egy 2 kilós hófehér cukorfalat kutya esetében . De köszönöm kioktató válaszod, megint bebizonyitottads most épp te hogy milyen okos emberek vannak itt :)

néha el lehetne go dolkodni hogy esetleg egy nálad normálisabb ember áll a másik oldalon?

off

2015. máj. 19. 11:01
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg, igazad van. Szar, szemét ember vagyok, amiért sosem hagynám, hogy a kutyám elszökjön, és ha mégis megtörténne, a poklot is tűvé tenném érte, nem újabb élő játékot akarnék beszerezni. Nagyon-nagyon szégyenlem magam.
2015. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!