Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhöri vagy törpenyuszi?...

Aranyhöri vagy törpenyuszi? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Aranyhörin és törpenyuszin gondolkodom, nem tudom melyiket vegyem meg. Kinek,mi a tapasztalata? Nyuszit oltani kell? Panelban lakom. Légyszi írjátok le, mik a tapasztalatok. Köszi

Azt olvastam,hogy a höri akkor alszik,mikor én fent vagyok, tehát nagyon szeretgetni sem lehet. A nyusziról meg sok betegséget olvastam.


2015. márc. 23. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz hogy nem lehet szeretgetni,nekem dzsungáriai törpehörcsögeim voltak,igaz sokat foglalkoztam velük,szelídek voltak,volt hogy úgy tanultam hogy a fiú a vállamon üldögélt.Szóval de, ki lehet venni nappal is őket,sőt ki is kell,mert akkor nem lesz kezes,szelíd.

Terráriumban voltak,saját barkácsolt házikóval,takarítás túl sok gondot nem okozott,Nehéz kerámiatálat kaptak hogy ne borogassák ki a zöldet,illetve a tápot se,mozgásigényük is kevesebb mint egy nyuszié.


Nyulam még nem volt.De az egyik veszélyes betegségük a szúnyogcsípéssel terjedő myxomatózis ellen be szokták oltani őket,legalábbis a kerti nyulakat mindenképp be kellene.

2015. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
hörcsög. a nyúl büdös és nem panelba való
2015. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyulak hosszabb ideig élnek mint a hörik,viszont igen a nyulakat oltani kell évente,de az is igaz hogy a hörik éjszakai állatok,napközben alszanak
2015. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nyúl kategóriákkal jobb állat, mint a hörcsög(legalábbis szerintem), de az is igaz, hogy van egy jellegzetes szaga, amit ha te meg is szoksz, a szobádba belépők egy kicsit másképp érzékelik :)Nekem amúgy aranyhörcsögöm és törpenyulam is van, és bár mindkettőt szeretem, de a hörcsögből valahogy nekem hiányzik valami, ami miatt nem lehet teljesen úgy szeretni mint egy kutyát, egy macskát-vagy egy nyulat.A nyulat kiengedheted a szobádban, és játszhatsz vele.A nyúl igazán szereti, ha simogatják, míg a hörcsög csak eltűri...Viszont a nyúl minden elérhető vezetéket, könyvet stb. cafatokra rág...A hörcsög 2-3 évet él, míg a törpenyúl 7-8 évet...Lehet, hogy a nyúlnak sok betegsége lehet, de szerintem még így is jobban megéri, mint egy olyan állat, amit éppencsak hogy megszeretsz, és máris azt kell figyelned, hogy mikor hal meg végelgyengülésben.Kétségtelen, hogy a nyúllal sok gond jár, de ha mégis mellette döntesz, akkor biztos, hogy a következő néhány évedet egy igazi baráttal töltheted, aki sosem haragszik meg rád :)Persze ettől még a hörcsögöt is választhatod, igazán aranyosak és szórakoztatóak, és problémamentes a tartásuk.
2015. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nyúl csak akkor büdós, ha nincs takarítva.

Viszont nem túl csendes állat, rácsot ráz, kapar, dobbant, ha rosszul neveled, agresszív lehet, és ivaréretten jelölhet pisivel, szexuálisan zaklathat, vagy a nőstény lehet álvemhes is.

A vedlés sem egy leányálom, bár megfelelő felszereléssel, és idő ráfordításával kezelhető.

Az emésztésük is érzékeny, oda kell figyelni az etetésnél, de egy jól tartott nyuszi 8-10 évig elél.

Ennek ellenére imádnivaló szőrgolyók, csak nagyon utána kell járni a tartásuknak, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés. Sokan esnek bele a hibába, hogy cuki, meg aranyos, ahogy kergenyulazik a szőnyegen, de amikor kiderül, hogy kicsit többről szól a dolog, akkor kirakják őket.

Nézz szét a tenyésztőknél, nagyon sok info van a honlapokon, és sok helyen születtek kicsik is a napokban. Ha nem akarsz venni, akkor pedig a nyúlmentésnél keresgélj, vagy várj húsvétig, sajnos mindig sok nyuszi keres gazdát utána.

2015. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyúl nem büdös és tartható panelban is! Viszont ugyan úgy éjszakai állat, mint a hörcsög, ezért ő is nappal pihen. A hörcsöggel sokkal kevesebb a probléma. A nyuszit oltani kell, oltóanyagtól függ, hogy évente vagy félévente. Nagyon oda kell figyelni a táplálására, nagyon érzékeny a bélrendszerük és, ha baj van rohanni kell egy közelben lévő nyúlértő dokihoz. Sokszor hangos éjszaka, rázza a ketrecet ezzel jelezve, hogy unatkozik, foglalkozz vele. Vigyázni kell a kábelekre és növényekre, mert előszeretettel megkóstolnak mindent ami az útjukba kerül, még a bőrtáskádat is, ha úgy van kedve! Napi 2-3 órát minimum ki kell engedni a ketrecből és foglalkozni vele, ha azt akarod, hogy ragadzkogjon hozzád és szeressen és persze boldog élete legyen. Naponta kell almozni, mert sok a pisi, kaki. Szóval egy nyuszi nagy felelősség, ha úgy érzed nincs elég időd rá, türelmed, akkor válaszd a hörit! A hörcsög is nagyon aranyos, kedves állat, de jóval kevesebb gonddal jár.
2015. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és inteligens válaszokat! Egyenlőre egyiket sem veszem, de ha úgy alakul később, akkor a törpenyuszit fogom választani! :) Szeretem a kis nyunyukat :)
2015. márc. 24. 23:49
 8/8 A kérdező kommentje:
* intelligens
2015. márc. 24. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!