Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egér vagy patkány?

Egér vagy patkány?

Figyelt kérdés

Szeretnék rágcsálókat tartani, 6 éven át tartottam tengerimalacokat,de már egy ideje nem és hiányzik,de már nem szeretnék tengerimalacot,hanem kisebb rágcsálóban gondolkodom.

Melyik az a patkány amit minden kisállatboltba belehet szerezni? Mekkorára nő? Nagyobb az egérnél? A patkányból lehet egyeg tartani vagy abból is kettő kell? Nemtudom melyik közül válasszak,a patkányt annyira nem ismerem,az egeret viszont igen.

Azért vacilálok,mert a szüleim az utóbbi időben nem nagyon szívlelték a tengerimalacokat,mert büdösek voltak,és nemtudom hogy a patkány(mármimt kettő darab) mennyire lenne büdös.Azért sem tudom mer a patkányok sokkal inteligensebbek az egereknél. Tudtok nekem ezekben segíteni? Estleg pár dolgot a tartásukról tudtok írni?



2015. máj. 19. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem voltak patkányaim, ezüstpatkányok. Volt egerem is, de nagyon szökős volt, mindig kiszökött,a mikor csak tudott.

A patkányok nekem jobban bejöttek.:) Aranyosak, okosak és nem nőttek nagyra.

Nem tudom, hogy melyik kisállatboltba van ilyen, de egyszer az egyikbe megkérdeztem, és azt mondták, hogy ha szeretnék rendelnek nekem és másik héten érte is mehetek.

Szerintem mindegyik rágcsáló valamilyen szinten büdös, gyakran kell cserélni a forgácsot alatta.

2015. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Patkányból kettő kell minimum mivel társas állatok, és mivel gyakori a daganatos betegség náluk, így sose vegyél kereskedésből, csakis megbízható helyről.


Én az egeret nem ismerem, csak patkányaim voltak 5 éven keresztül, nagyon megszerettem őket, aranyos, barátságos állatok. Az első 3-at kereskedésből (3 különböző helyről) vettem én is, azok sose szoktak hozzám és idő előtt betegségben haltak meg. Az orvoshoz is szinte 2 havonta jártam velük, ezért nem is ajánlom a kereskedést.


A patkány nem büdös, a helye lesz az ha nem takarítod ki hetente legalább. De ez minden állatnál így van...

Úgy tudom a patkány kb dupla akkora mint egy egér. Épp ezért nagyobb ketrec is kell nekik. Van pár patkányos fórum, googlezz rá, ott több hasznos dolgot találsz.

2015. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Patkány. Bármit ehet, szeret játszani, nem szökik hanem inkább odabújik hozzád. Kb 15cm meg a farka még 10-15cm. Egyedül is elvan úgy több figyelem kell neki. Ha többet akarsz úgy is jó mert társas állat, persze célszerű egyneműeket. Nincs hiearhia ezért ha később veszel még befogadják. Ha csutka almot használsz nem forgácsot nem büdös.
2015. máj. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen még annyi hogy csukjás patkányt vegyél mert náluk a legváltozatossabb a gén állomány és nem lesznek rákosak. A husky, meg az ezüst patkányban nagy a beltenyészet ezért lesznek betegek.
2015. máj. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2015. máj. 23. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egérrel az a gond, hogy nagyon szökős, nekem pl a kölykök folyamatosan meglógtak, és nem volt akkora buli óránként rohangászni utánuk. :D Ha kézben voltak folyamatosan lepisiltek, lekakiltak (gondolom gyors anyagcseréjük van, az összes ezt csinálta, szóval nem hiszem, hogy ez "egyénfüggő"). És elég büdösek :/ szóval, ha a szüleid panaszkodtak a tengerimalacra, akkor ne legyen egered.
2015. máj. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem csak egerem volt, nem tudom, mennyire volt szökős, mert szabadon volt a lakásban :) Odamuszogott, amikor tanultam, okos volt és cuki. Az igaz, hogy egyszer előfordult, hogy lekakilta egy barátnőm kezét, de az enyémet egyszer sem.
2015. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!