Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot tartsak?...

Milyen kisállatot tartsak? Létezik nekem megfelelő?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék madarat, hüllőt. Görényem,patkányom nem lehet. Nyulat, degut, csincsillát nem szeretnék. A hörcsögöm szerettem, de azt sem szeretnék mert úgysem találok olyan szép hófehér és aranyosat mint ő volt. Tengerimalacon és patkányon gondolkozom. (anyut még győzködöm) Tengerimalacról nem tudok nyilatkozni. Lehetőleg nagyobb legyen mint egy aranyhörcsög + ne legyen annyira buta. Jó lenne ha sokat lehetne simizni, érdeklődne irántam.

Tudok az állatok tartásáról, tudom melyiknek kell társ, mekkora ketrec. Ilyen féle felvilágosítást nem kérek! :D



2015. ápr. 29. 18:30
 1/10 A kérdező kommentje:

Inkább az állat tulajdonságaira,jellemére lennék kíváncsi. Szeretném ha ölben maradna.

Cicám 100% hogy nem lehet, a kutyákra meg allergiás vagyok.

2015. ápr. 29. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát gondolom halat se szeretnél mert simizni nem lehet. Szerintem biztos találnál neked tetsző hörcsögöt. Ha nem, akkor marad a patkány, meg a tengerimalac, más nem nagyon akad. De szerintem a tengerimalac a neked ideális, mivel úgy látom, hogy babusgatni, gondozni szeretnéd, és a tengerimalac ezt igényli.
2015. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen:) De viszont nagyon tetszik hogy a patkány annyira intelligens. De rossz hogy keveset él és beteges.A tengerimalacban az nem tetszik hogy félős.
2015. ápr. 29. 18:50
 4/10 anonim ***** válasza:

A patkány okos, ragaszkodó, kedves, tanítható állat, viszont annyira az nincs nyugiban, mindig mászkál, játszik, szaladozik, persze simizni lehet közbe, de nem egy ölbeállat, max ha nagyon fáradt már. Olyat még nem láttam csak mikor beteg volt. Ja igen, a betegségek miatt csakis megbízható tenyésztőtől szabad venni.

Tengerimalac aranyos, simogatható, de kb ennyi, olyan aranyhörcsögszerű, nekem annyira nem jön be. Akkor már inkább aranyhöri.

2015. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szamosii válasza:

Szia! Szerintem a tengerimalac az ideális (láttam, hogy írtad, hogy félős) állat. Ha kicsi korától tartod akkor (tőled legalábbis) nem fél. Szerintem elég jól tanítható, és a simogatást is szereti. Nem szokott sokat mozogni, talán 1 éves koráig, szóval az öledben is simán elüldögél. A hátránya az, hogy ha nem jól tartod elkaphat csúnya betegségeket is. (Nekem sajnos fekélyes lett a lába ezért pusztult el, de 5 évig élt.)

Szóval összefoglalva: Tanítható,aranyos,nyugodt,simogatható,kicsit beteges, akár 8 évig is elél, (nekem legalábbis)tökéletes házikedvenc. Ennyiben tudtam segíteni remélem hasznodra válik :).

2015. ápr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A tengerimalacoknál nagyon jellemfüggő, hogy szereti-e a simit, babusgatást. Az enyéim nem szeretik, és ahogy a legtöbb malacostól hallom, sokan vannak még így. Persze a többség eltűri, meg kuttyog közben, de nem fogják szétbontani a ketrecet azért, hogy ölbe vedd őket :D Szóval ha olyat akarsz, aki érdeklődik irántad, akkor én nem javaslom a malacot.


A patkányokról azt hallom, hogy hihetetlen intelligens állatok, ha nem ódzkodsz tőlük, valószínű jobban jársz egy patkánnyal, mint egy malaccal, legalábbis szocializáció szempontjából.

2015. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én 10 éve tenyésztem a malacokat és nekem mind nyugodt és szereti ha simizzük. liza az én ügyes kis nőstényem trükköket is tud... karika átugrás,pakolás,forgás,bukfenc stb. én malacot ajánlok mindenképpen ha a babusgatás a célod de a patkányok is aranyosak.
2015. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is már vagy 10 éve vannak malacaink, de mi csak hobbitartók vagyunk. Volt olyan, amelyik nem szerette a simit, de többnyire pont azok a típusok voltak, mint amit keresel. Simán elülnek az öledben egy órát, alig mozdulnak közben, és nagyon kommunikatívak. Bár mi nem tanítottuk őket trükkökre, de neten sok videó van, ami szerint elég okosak ők is. Viszont tény, hogy félősek, és a megszokott dolgokat szeretik. A patkány szerintem okosabb a malacnál, és bátrabb is, de ahogy írták, soha nem fog az öledben tespedni. :D Talán a fiúk nyugisabbak szoktak lenni, de az én lányaim ha kikerülnek a ketrecből, meg nem állnak egy percre sem. Malacot javaslok én is.
2015. máj. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A tengerimalacok nagyon kíváncsi állatok, de kell egy kis idő, hogy megszokjanak minket. :) Nekem 4 évesek a malackáim, és szeretik a vendégeket. Persze ezt azért mert a házikójukat megérkezésük után 2 hétre kivettem tőluk, hogy szokják az embereket, és most már ha jön valaki akit ismernek annak visítanak, akit nem ismernek azt megszaglásszák és ha szimpatikus nekik akkor tartanak egy bemutatkozási parádét, hogy bemutassák magukat. :D
2015. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mit szólnál inkább sünihez? :) Volt egy barátom aki sünit tartott házikedvencnek, törpèt, nem hagyományosat..ès tèny hogy este zizegett, purrogott, matatott a forgácsban (mivel esti állatok), de elèg kèzbebabusgatós kis lurkók.


Vagy..szerintem a mókusok is egèsz cukik. :)

2015. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!